українська російська англійська
Микола Азаров: Проведення реформ - це не стільки розробка законів, скільки впровадження їх в життя
02.11.2011 | 14:52
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Реформи, які зараз реалізуються, поки що дуже повільно позначаються на поліпшенні життя людей. Про це критично заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час розширеного засідання Кабінету Міністрів України 2 листопада.

«Хочу особливо акцентувати увагу керівників міністерств і відомств на те, що проведення реформ - це не тільки і не стільки розробка законів і нормативних документів, але головним чином щоденна робота над їх впровадженням у життя, - підкреслив Глава Уряду. При цьому він заявив, що «саме тут у нас йде справа далеко не кращим чином».

Микола Азаров навів приклади неповороткості чиновників, від чого позитивні прогресивні починання не втілюються в життя, реформи гальмуються на півдорозі. Ще 14 серпня цього року вступила в силу норма закону, яка дає можливість підприємцям зареєструватися за допомогою електронної пошти. На середину жовтня, тобто через два місяці, за цією процедурою надійшло 11 заявок, а зареєстрований був тільки один підприємець. «Було б смішно, якби не було так сумно, - резюмував Микола Азаров. - А причина в чому? Відсутність в Україні єдиних форматів електронного цифрового підпису». Виявляється, що Мін'юст ще в травні скасував наказ про формат підписів і не запропонував нічого натомість.

Прем'єр-міністр розкритикував і роботу Мінрегіонбуду. Уряд ухвалив усі необхідні рішення для впровадження справді революційного закону України про регулювання містобудівної діяльності. У результаті пройшов практично рік, але «керівники регіонів, органів місцевого самоврядування не виконали завдання привести власні нормативні акти у відповідність із законом та забезпечити розробку відповідної планувальної документації, зокрема зонінгу, згідно з вимогами закону». Скарги, які надходять від забудовників з Дніпропетровська, Києва, Чернігова, Луцька та інших міст, свідчить про зволікання, а іноді навіть про торпедування органами місцевого самоврядування вимог закону, зокрема щодо обмеження дольової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів при будівництві житла.

«В результаті такої бездіяльності позитивний в цілому закон не дає відчутних результатів, - заявив Глава Уряду. - А де ж активна позиція Мінрегіонбуду, міністра Анатолія Близнюка?»

Микола Азаров підкреслив, що саме Мінрегіонбуд повинен був стати «локомотивом цієї реформи, прибрати будь-які перешкоди для розвитку будівельної галузі, на яку ми хочемо якраз зараз спертися для подолання кризи».

Прем'єр-міністр також зазначив, що за деякими напрямками завдання виконуються переважно формально. Як наслідок - результат незначний і не відповідає поставленій меті.

 

версія для друку