українська російська англійська
Минекономрозвитку планує у 2015 році досягти позитивного торгового сальдо на рівні 1,5-2 млрд. доларів
02.11.2011 | 15:03
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України докладає максимум зусиль для подолання негативного сальдо зовнішньої торгівлі. Про це повідомив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Володимир Бандуров сьогодні під час брифінгу.

Володимир Бандуров повідомив, що на сьогодні зростання експорту становить 31,5%, тоді як імпорту – 39,9%, що призводить до зростання від’ємного сальдо. «Мінекономрозвитку не лише констатує цей факт, але і робить зусилля, направлені на те, щоб цю ситуацію виправити», - наголосив він.

Заступник Міністра зазначив, що 26 жовтня 2011 року Уряд затвердив План заходів з подолання негативного сальдо зовнішньої торгівлі, які, зокрема, спрямовані на мінімізацію негативних явищ у зовнішній торгівлі, у першу чергу, шляхом державної підтримки експорту. Також заходи спрямовані на підвищення якості вітчизняної продукції і приведення якості цієї продукції до міжнародних стандартів; захист національного товаровиробника на зовнішньому та внутрішньому ринках.

Крім того, він повідомив, що Мінекономрозвитку розробило Державну програму розвитку внутрішнього виробництва, яка вже схвалена Кабінетом Міністрів України.

За словами Володимира Бандурова, передбачається, що темпи щорічного приросту імпорту товарів у 2013-2015 роках знизяться до рівня 9-9,5%, а темпи приросту експорту сягнуть рівня не нижче 7-10%.

«Ми плануємо у 2015 році досягти позитивного торгового сальдо на рівні 1,5-2 млрд. доларів. Уряд опікується цією проблемою», - наголосив заступник Міністра. Він також додав, що за результатами 2011 року негативне сальдо в цілому по балансу товарів і послуг очікується на рівні 3,8 млрд. доларів.

 

версія для друку