українська російська англійська
Микола Азаров: Антикризовий режим економії Уряд починає з себе
02.11.2011 | 15:14
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд реалізує низку антикризових заходів для протидії світовій кризі. Про це повідомимо Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров під час розширеного засідання Кабінету Міністрів України за участю Президента України Віктора Януковича.

Він нагадав, що в числі антикризових заходів Президент зажадав зменшити витрати на управлінський апарат: «У 2012 році ми більш ніж на мільярд гривень скорочуємо витрати на утримання чиновників».

Крім того, за словами Миколи Азарова, Президент також вимагає провести максимальну економію всіх можливих витрат: «На другому читанні проекту бюджету ми такі пропозиції зробимо, враховуючи ситуацію, яка складається в світі».

Разом з тим, Глава Уряду підкреслив, що Кабінет Міністрів буде енергійно виконувати державну програму розвитку внутрішнього виробництва, яка передбачає зростання інвестицій у галузі, товари яких будуть витісняти на нашому ринку імпортну продукцію.

Також, за його словами, Уряд стимулює масштабне впровадження енергозберігаючих технологій, зокрема в житлово-комунальному секторі, енергоємних галузях економіки шляхом інвестиційної підтримки та надання податкових пільг, компенсації відсотків по банківських кредитах. Микола Азаров звернув увагу, що тільки в поточному році на це спрямовано 910 млн. грн. відповідно до Державної цільової програми енергоефективності та розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

За інформацією Миколи Азарова, в 2012 р. планується довести державні інвестиції, оскільки це основа збереження внутрішнього ринку, до рівня 5% ВВП або понад 75 млрд. грн., що майже на 19 млрд. більше, ніж у поточному році.

Прем'єр-міністр повідомив, що найближчим часом Уряд заслухає на своєму засіданні питання про хід реалізації інвестиційної програми 2011 року. При цьому він заявив, що найбільш важливим є інвестування в енергозберігаючі технології, програму імпортозаміщення, створення робочих місць.

Уряд також передбачає компенсацію процентних ставок по кредитах для підприємств сільського господарства, для впровадження енергозберігаючих технологій, пріоритетних інвестиційних проектів.

«Ми продовжимо дерегуляцію та удосконалення податкової політики, щоб капітали не йшли з Україною, а приходили в нашу країну. І особливу увагу ми приділимо забезпечення цінової стабільності. Це головні принципові антикризові рішення, які Уряд за погодженням з Національним банком задіє вже в нинішньому році і повною мірою реалізує в наступному», - заявив Микола Азаров.

 

 

версія для друку