українська російська англійська
Прем'єр-міністр України готовий забезпечити "зелений коридор" легально працюючим компаніям
03.11.2011 | 13:07
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров готовий забезпечити «зелений коридор» легально працюючим компаніям. Про це він заявив під час зустрічі з зарубіжними бізнес-асоціаціями та представниками дипломатичного корпусу.

«Якщо ви гарантуєте, що ті компанії, які ви представляєте, будуть працювати чесно і прозоро, ми з вами підпишемо угоду про запровадження «зеленого коридору» для всіх товарів, які надходитимуть в Україну від ваших компаній», - заявив Микола Азаров. Водночас він доручив голові Державної митної служби України Ігорю Калєтніку провести зустрічі з представниками бізнесу та розробити проекти зазначених угод.

Під час зустрічі учасники обговорили та погодили пропозицію Прем’єр-міністра про запровадження так званого зеленого коридору для легально працюючих компаній з бездоганною діловою репутацією.

Крім того, Микола Азаров підкреслив, що він є прихильником декриміналізації податкових економічних злочинів, оскільки, за його словами, головне налагодити легальну роботу бізнесу. «Я думаю, що таку стратегію ми реалізуємо», - зазначив він.

«Без допомоги бізнесу, без допомоги підприємців, без конкретної роботи над помилками Уряду важко проводити роботу з покращення бізнес-клімату в Україні», - підкреслив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр поцікавився у підприємців, які зміни необхідно внести в законодавство і як бізнесмени оцінюють реформи, що проводяться Урядом.

Президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі зазначив, що бізнес просить у 2012 році зосередитися на реформах, які полегшують діяльність реально працюючих компаній і продовжити політику дерегуляції та спрощення ведення підприємницької діяльності. За його словами, створення привабливого бізнес-клімату в Україні є надзвичайно перспективним.

Водночас Директор Світового банку в Україна Білорусії та Молдові Мартін Райзер, директор ЄБРР Андре Куусвек та Президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі у своїх виступах відзначили значний прогрес у 2011 році в напрямку дерегуляції та спрощення підприємницької діяльності. За їх словами, в Україні створено хорошу нормативну базу з дерегуляції, однак її впровадження на місцях гальмується деякими регіональними керівниками.

Зустріч відбулася за ініціативою Прем’єр-міністра. За його словами, Президент та Уряд стурбовані сигналами про певні перешкоди для підприємницької діяльності та що підприємці не бачать покращення бізнес-клімату. У зв’язку з цим Микола Азаров звернувся до учасників зустрічі з проханням відверто і принципово обговорити ці питання та знайти шляхи вирішення існуючих проблем.

У зустрічі брали участь члени Кабінету Міністрів України, керівники міністерств і відомств, з якими тісно співпрацює бізнес  і чия регуляторна діяльність впливає на формування бізнес-клімату в Україні. Також у зустрічі брали участь керівники бізнес-асоціацій ряду країн, Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові, ЄБРР.

 

версія для друку