українська російська англійська
Ігор Калєтнік: Новий Митний кодекс стимулюватиме зростання товарообігу
03.11.2011 | 17:05
Прес-служба Державної митної служби

Голова Державної митної служби Ігор Калєтнік переконаний, що прийняття нового Митного кодексу позитивно вплине не лише на зовнішню торгівлю, а й на економічну ситуацію в Україні в цілому. Адже цей документ передбачає суттєве спрощення всіх митних процедур. «З прийняттям нового Кодексу прогнозуємо активізацію зовнішньоекономічної діяльності та збільшення товарообороту. А відповідно, і збільшення надходжень до державного бюджету» – зауважив голова Держмитслужби.

Останнім часом розвиток митної справи стримувався застарілими нормами.  Цього року Україна стала повноправним членом Кіотської конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур. Що означає зобов’язання імплементувати усі її норми в національне законодавство. Ще до того, як наша держава приєдналася до Конвенції, це вже було зроблено у проекті змін до нової редакції Митного кодексу.

Це компромісний документ, який дозволить врегулювати багато нагальних питань. «Новий кодекс містить максимальну кількість норм прямої дії» – каже Ігор Калєтнік.

Цей документ дозволяє вирішити два блоки взаємопов’язаних питань. По-перше, це спрощення та прискорення митних процедур, зменшення впливу «людського фактору» на процес та результат митного оформлення товарів. Наближення процедур митного контролю та оформлення до європейських стандартів. Вихід на такий рівень, щоб усі митні процедури проходили не більше 4 робочих годин з максимальним його спрощенням, відхід від паперової тяганини, мінімізація безпосереднього контакту між учасниками зовнішньоекономічної діяльності і посадовими особами митниці. Другий блок питань – це підвищення рівня ефективності протидії митним правопорушенням, посилення ролі пост-аудиту.

Новий Митний кодекс надає суб’єкту зовнішньоекономічної діяльності права здійснювати митне оформлення товарів у будь-якому митному органі (на даний час оформлення здійснюється за місцем державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності або через процедуру погодження зміни місця митного оформлення).

Документ також вводить нове поняття - «компроміс у митній справі». Це встановлення випадків, коли при виявленні порушення митних правил товари можуть бути пропущені через митний кордон України до завершення розгляду справи про це порушення.

Ще один важливий аспект, закріплений у новому Митному кодексі – повноцінне функціонування системи аналізу ризиків.

Крім того, Держмитслужба запропонувала передбачити у Кодексі подання разом з митною декларацією тільки рахунку або іншого документа, який визначає вартість товару, та декларації митної вартості.

Новий Митний кодекс також законодавчо закріплює загальні засади здійснення електронного декларування товарів. Вже зараз усіма без виключення митницями ведеться митне оформлення товарів за електронною вантажно-митною декларацією. Його учасниками є 292 підприємства України. А кількість суб’єктів, допущених до електронного декларування, з початку року збільшилася майже у 20 разів: за 10 місяців 2011 року митницями вже оформлено майже 75 тис. електронних документів.

З прийняттям нового Митного кодексу ситуація для бізнесу буде більш стабільною і прогнозованою. А це – одна з найважливіших складових успішної підприємницької діяльності.

     

 

версія для друку