українська російська англійська
Андрій Клюєв: Основним завданням Держбюджету на 2012 рік є підвищення розмірів соціальних стандартів та гарантій
04.11.2011 | 13:16
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Основним завданням Держбюджету на 2012 рік є підвищення розмірів державних соціальних стандартів та гарантій. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, виступаючи у п‘ятницю у Верховній Раді України під час «Години запитань до Уряду».

За його словами, проектом державного бюджету на 2012 рік передбачено продовжити системну політику Уряду щодо підвищення рівня мінімальної заробітної плати.

«Так, у проекті державного бюджету на наступний рік передбачено мінімальну заробітну плату у середньому за рік 1098 грн. При цьому розмір її буде підвищено до величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, у 2012 році розмір мінімальної заробітної плати збільшиться проти 2011 року на 135 грн., або на 14%.

Гарантований державою прожитковий мінімум на одну особу також зросте на 14%», - заявив Андрій Клюєв.

За його словами, проектом Держбюджету на наступний рік передбачено, що посадовий оклад першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки складе у середньому за рік 800 грн., що на 25,5 % більше проти 2011 року.

Внаслідок цього, протягом 2012 року посадові оклади працівників бюджетної сфери будуть збільшуватися щоквартально, додав Перший віце-прем‘єр-міністр. При цьому, за його словами,  будуть забезпечуватися міжкваліфікаційні співвідношення в оплаті праці працівників, посадові оклади яких мають встановлюватися на рівні мінімальної заробітної плати.

«Видатки на оплату праці працівників бюджетної сфери при запровадженні у 2012 році зазначених показників збільшаться на 23,8 млрд. грн.  Фонд оплати праці працівників бюджетної сфери з нарахуваннями підвищиться з 118 млрд. грн. до 142 млрд. грн.

Необхідно зазначити, що Уряд планує у 2012 році, як і у 2011 році, при перевиконані доходів бюджету збільшувати рівень оплати праці працівників бюджетної сфери додатково», - сказав Андрій Клюєв.

За його словами, для сприяння зайнятості громадян у проекті Державного бюджету на 2012 рік враховано 25 млн. грн. для працевлаштування молоді. Також, відзначив Андрій Клюєв; передбачено низку бюджетних програм, спрямованих на державне замовлення, реалізацію нових програм та підтримку національного виробника.

Перший заступник керівника Кабінету Міністрів повідомив, що на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття планується спрямувати 757 млн. грн., що майже на 20% більше, ніж виділено коштів на цей рік.

«З метою подальшого підвищення рівня соціального захисту пенсіонерів, у проекті Державного бюджету на 2012 рік передбачено збільшення розміру мінімальної пенсії за віком до 842 грн., або на 9,8.

За 2010-2012 роки збільшення мінімального розміру пенсії за віком складе 53,6 %.

Згідно з новими соціальними стандартами, видатки на пенсійне забезпечення у Державному бюджеті на 2012 рік, за прогнозними розрахунками, складуть 46,9 млрд. грн.

Передбачено збільшити основний розмір пенсії для інвалідів війни на 20 %.

Такого підвищення розміру пенсій для інвалідів війни не було протягом останніх років. Внаслідок цього, у наступному році середньомісячна пенсійна виплата інвалідам війни складе 3112 грн.», - сказав Андрій Клюєв.

Він також повідомив, що проектом державного бюджету на наступний рік передбачено збільшення щорічної разової грошової допомоги, яка виплачується  ветеранам війни до 5 травня, у середньому на 23%.

За його словами, заплановано заходи щодо поліпшення рівня соціального захисту та лікування інвалідів - ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Основний розмір пенсії їм буде підвищено на 25%. Таке підвищення передбачено здійснювати щорічно протягом 2012-2015 років, сказав Андрій Клюєв.

За його даними, у 2012 році планується здійснювати доплату до пенсії для членів сімей померлих військовослужбовців у розмірі 358 грн. проти 275 грн. в 2011 році.

Перший віце-прем‘єр-міністр також повідомив, що для підвищення розміру доплати до пенсії дітям війни видатки буде збільшено  до 419 млн. грн. - це надасть можливість збільшити розмір доплати до пенсії для дітей війни у 2012 році на 20,5 %.

«Будуть також збільшені розміри соціальних виплат на допомогу сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасову державну допомогу дітям.

Загальний обсяг відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на ці цілі  планується збільшити до 30,2 млрд. грн., або на 14,4%», - заявив Андрій Клюєв.

За його словами, для подолання несприятливої демографічної ситуації, з урахуванням зростання прожиткового мінімуму, будуть підвищені розміри допомоги при народженні дитини та ряд інших соціальних виплат. Так, на кінець 2012 року допомога на першу дитину буде збільшена до 28,8 тис. грн., другу -  більш як 57,6 тис. грн. і на третю дитину – понад 115,3 тис. грн.

Андрій Клюєв також заявив, що одним із дієвих заходів підтримки багатодітних сімей є присвоєння жінкам почесного звання «Мати-героїня».  Видатки на виплату винагороди на 2012 рік планується збільшити проти показників 2011 року на 10,6% і передбачити в сумі  322,3 млн. грн.

 

 

 

версія для друку