українська російська англійська
Андрій Клюєв: Економічне зростання та цінова стабільність стали підґрунтям для розвитку соціальної сфери у 2011 році
04.11.2011 | 13:13
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Економічне зростання та цінова стабільність стали підґрунтям для розвитку соціальної сфери у 2011 році. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, виступаючи у п‘ятницю у Верховній Раді України під час «Години запитань до Уряду».

За його словами, за 9 місяців 2011 року середньомісячна заробітна плата штатного працівника зросла на 18,2 % і становила 2571 грн. Зростання реальної середньомісячної заробітної плати становить 8 %, повідомив Андрій Клюєв.

За його даними, продовжуються покращення у сфері зайнятості - чисельність зайнятого населення віком 15-70 років за І півріччя збільшилася проти минулого року на 34,1 тис. осіб.

Перший віце-прем‘єр-міністр відзначив, що владою забезпечено підвищення соціальних стандартів та гарантій. За його словами, у 2011 році величина прожиткового мінімуму на одну особу у середньому за 2011 рік збільшиться на 8,4%.

«Упродовж 2010-2011 років розмір мінімальної заробітної плати встановлювався на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Упродовж останніх років забезпечено перерахунок відповідно до поетапного підвищення прожиткового мінімуму не лише пенсій, а й виплат малозабезпеченим, інвалідам, одиноким матерям. Порівняно з 2010 роком, розмір мінімальної пенсії підвищиться на 8,1%, очікується, що середній розмір пенсійних виплат зросте до 1283 грн. - майже на 11% більше, ніж у 2010 році», - сказав Андрій Клюєв.

Перший заступник керівника Уряду також повідомив, що у минулому році Кабінет Міністрів переглянув розмір посадового окладу  працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, який не переглядався з 1 вересня 2008 року. У результаті підвищено посадові оклади 3,5 млн. працівників, сказав він.

За словами Андрія Клюєва, у 2011 році посадові оклади розраховуються виходячи із розміру посадового окладу  працівника 1-го тарифного розряду - це забезпечило зростання посадових окладів протягом року на 17,2 %.

 «З метою підвищення престижності праці Урядом було встановлено надбавки окремим категоріям бюджетних працівників: медичним працівникам встановлено надбавки за вислугу років -    10 – 30% окладу. Вчителі шкіл та викладачі профтехучилищ минулого року отримали надбавки на рівні 20% посадового окладу. Працівники культури, сільських клубів, бібліотекарі  отримали виплати на оздоровлення до відпустки у розмірі окладу. Військовослужбовцям-контрактникам та офіцерському складу Збройних сил грошове забезпечення збільшено  у середньому на 20%», - сказав Андрій Клюєв.

Перший віце-прем‘єр-міністр також повідомив, що Кабінетом Міністрів України схвалено Концепцію удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери. Нею передбачається введення поетапного підвищення зарплати працівників окремих галузей бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки в таких галузях як освіта, охорона здоров’я, культура і спорт. Також, за словами Андрія Клюєва, планується визначення розмірів посадових окладів працівників бюджетної сфери на основі удосконаленої Єдиної тарифної сітки залежно від їх кваліфікації, складності виконуваних робіт, умов праці  та інше.

«З метою підвищення престижності праці медичних працівників, які надають допомогу хворим на туберкульоз, підвищено з 1 липня ц.р. посадові оклади та надбавки за безперервну роботу у розмірі до 60% посадового окладу певним категоріям медичних працівників, які здійснюють діагностику і надають лікувально-профілактичну допомогу таким хворим (приблизно 16 тис. осіб)», - сказав перший віце-прем‘єр-міністр.

За його словами, відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 23.03.2011 № 373 введено 20-процентну надбавку до окладу працівників усіх категорій освіти, розширено перелік педагогічних працівників, які будуть отримувати надбавку, що дозволить ліквідувати соціальну нерівність в оплаті праці. Підвищення торкнулося більше, ніж 350 тис. осіб.

Андрій Клюєв також повідомив, що, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про посилення соціального захисту населення під час сплати житлово-комунальних послуг”, зменшено розміри обов’язкової оплати за комунально-житлові послуги, включаючи сплату за газ:  з 15 % до 10 % середньомісячного сукупного доходу для сімей пенсіонерів, інвалідів та сімей, які мають дітей до 18 років; з 20 % до 15 % для інших сімей, у складі яких є працездатні громадяни.

За словами Андрія Клюєва, також збільшено в середньому на 22% у 2011 році розміри разової допомоги афганцям та іншим учасникам бойових дій на території іноземних держав після 1945 року.

версія для друку