українська російська англійська
Прем'єр-міністр - принциповий прихильник вільної торгівлі
04.11.2011 | 13:46
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров є принциповим прихильником створення зон вільної торгівлі. Про це він заявив під час зустрічі з Прем’єр-міністром Республіки Сербія Мірком Цветковічем.

«Я принциповий прихильник вільної торгівлі, я підтримую максимальне створення зон вільної торгівлі, і тому Україна ні для кого не буде перешкодою для вступу до СОТ», - зазначив Микола Азаров. При цьому він, що Україна зокрема не перешкоджатиме вступу Сербії до СОТ.

Крім того, Прем’єр-міністр України підкреслив, що Україна готова працювати над значним збільшенням рівня двостороннього товарообігу, бо обсяг товарообігу у 300 млн. доларів не відповідає потенціалу двосторонньої співпраці. Він вважає, що зараз є всі підстави для його збільшення. Перспективною галуззю для співпраці Микола Азаров назвав фармацевтику.

Також Глава українського Уряду запропонував створити двосторонні ділові ради, які б проводили бізнес-форуми для активізації взаємних контактів.

Сторони зазначили, що підписання договору про зону вільної торгівлі сприятиме збільшенню рівня двостороннього товарообігу.

Водночас Микола Азаров висловив сподівання, що під час наступного засідання Українсько-сербської міжурядової комісії буде підписано угоду про запровадження ЗВТ між Україною та Сербією.

У свою чергу, Прем’єр-міністр Сербії вітає відновлення роботи міжурядової українсько-сербської комісії. Він зазначив, що пріоритетними галузями співпраці є агропромисловий комплекс, енергетика, хімічна та легка промисловості, машинобудування, металургія.

версія для друку