українська російська англійська
Андрій Клюєв: Для модернізації економіки головне - перехід на стратегічне управління та реалізація інноваційної функції держави
04.11.2011 | 14:56
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Головним завданням влади в Україні є перехід на стратегічне управління та реалізація інноваційної функції держави, що дозволить модернізувати економіку та вивести її на новий технологічний рівень.  Для цього, по-перше, необхідно підняти на якісно новий рівень державне регулювання розвитку економіки і суспільства і, по-друге,  забезпечити захист вітчизняної економіки від можливих світових кризових явищ.

Про це заявив у п‘ятницю Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на розширеному засіданні колегії Мінекономрозвитку, у якому також взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, всіх регіонів та експерти.

За словами  Андрія Клюєва, в розвиток цих завдань прийнято рамкову Програму інвестиційно-інноваційного розвитку України та Програму розвитку внутрішнього виробництва. Він повідомив, що ставиться завдання розробити проект Програми інноваційного розвитку України на  10 років, яка повинна мати прикладний характер.

«Усі ці програми спрямовані на модернізацію виробництва з метою отримання ефекту імпортозаміщення, максимального насичення внутрішнього ринку вітчизняною продукцією та збільшення експортного потенціалу, що сприятиме поліпшенню торговельного і платіжного балансу», - сказав Перший віце-прем‘єр-міністр.

Він повідомив, що для забезпечення програмного управління  Мінекономрозвитку сьогодні опрацьовує питання системного аналізу інвестиційної діяльності в регіонах, їх інвестиційної привабливості та складання “інвестиційної карти” розвитку регіонів у середньостроковій перспективі. Найближчим часом Уряд підбиватиме підсумки інвестиційної діяльності по регіонах та пріоритетних галузях, сказав Андрій Клюєв.

На його переконання, роль регіонів у виконанні програмних завдань Президента та Уряду на сьогоднішньому етапі розвитку економіки суттєво підвищується. «Все більше функцій переходить в регіони. Таким чином, центр економічних реформ поступово переміщується на місцевий рівень», - заявив перший заступник керівника Уряду України.

Він також нагадав, що на початку року було докорінно змінено підхід до соціально-економічного планування в державі. Вперше на основі положень програмного документу було започатковано бюджетний процес. «Я маю на увазі Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2012 рік, яку у вересні прийнято у першому читанні», - уточнив Андрій Клюєв.

За його словами, зроблено багато, але слід наполегливо працювати, щоб виконати те, що заплановано. «Реформи мають принести позитивні результати. Важливу роль має відігравати нова регуляторна політика, яка сприяє підвищенню економічної активності населення, збільшенню свободи підприємництва, загальному піднесенню економіки. Але, по-перше, ми з вами маємо утримувати стабільну соціально-економічну ситуацію, своєчасно виявляти негативні фактори та вживати превентивних заходів.

Незважаючи на позитивні тенденції в українській економіці, необхідно усвідомлювати, що перед нами стоять завдання більш високого рівня, і треба бути готовими до їх виконання», - заявив Андрій Клюєв.

 

 

версія для друку