українська російська англійська
Андрій Клюєв: До 1 грудня Мінагрополітики та Міненерговугілля повинні розробити програми стимулювання зростання у підконтрольних галузях
04.11.2011 | 17:15
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв доручив Мінагрополітики та Міненерговугілля до 1 грудня 2011 року розробити план заходів, реалізація яких повинна забезпечити вже з початку нового року динамічний розвиток виробництва продуктів харчування і виведення з кризи нафтопереробної галузі. Про це він заявив у п‘ятницю на розширеному засіданні колегії Мінекономрозвитку.

Під час засідання було констатовано, що лише у двох галузях відбувся спад виробництва – у харчовій та нафтопереробній промисловості. Так, виробництво продуктів харчування скоротилося на 2,2%. Зокрема, виробництво горілчаної продукції знизилося на 22,5%, внаслідок чого держава недоотримала 1,3 млрд. грн. надходжень до бюджету. Основним чинником спаду виробництва горілчаної продукції, як припускають фахівці, є активізація відповідного тіньового бізнесу.

Перший віце-прем’єр-міністр доручив вже наступного тижня організувати наради за участю правоохоронних органів, на яких будуть розглянуті шляхи припинення тіньового бізнесу в сфері виробництва спиртово-горілчаної продукції.

Крім того, Андрій Клюєв висловив стурбованість ситуацією, що склалася у галузі нафтопереробки. «Херсонський нафтопереробний завод не працює більше 5 років. Надвірнянський і Дрогобицький заводи мало завантажені. А чому не працює  вже більше року Одеський нафтопереробний завод? Це, до речі, єдиний завод, де вклали чималі кошти в його реконструкцію. Але він не має маршруту для перекачки нафти», - зазначив Андрій Клюєв.

«Доручаю Міністерству енергетики та вугільної промисловості розробити до 1 грудня 2011 р. програму виведення нафтопереробної галузі з кризи, яка б також містила план заходів на міждержавному рівні», - сказав Андрій Клюєв.

У цілому ж під час Колегії, на якій також були присутні представники центральних органів виконавчої влади, заступники голів обласних державних адміністрацій, які відповідають за питання економічного розвитку, було зауважено, що основні показники соціально-економічного розвитку України свідчать про позитивну динаміку.

Зростання виробництва спостерігалося у добувній промисловості на 6,7%, переробній промисловості - на 9,6%, виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води - на 6,2%. У переробній промисловості позитивні результати розвитку демонстрували: хімічна, нафтохімічна промисловість, металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів - на 11,7%, виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції - на 11,7%, легка промисловість - на 9,3%. У машинобудуванні зростання становило 20,4%.

 

версія для друку