українська російська англійська
Інтереси невеликої групи чорнобильців не повинні задовольнятися за рахунок ущемлення прав інших пільговиків
07.11.2011 | 12:24
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Неприпустимо, щоб невеличка група чорнобильців вирішувала свої проблеми шляхом ліквідації соціальних програм для всіх решти мільйонів чорнобильців. Про це заявив президент Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Юрій Андреєв під час спілкування з журналістами.

За його словами, у даному випадку рішення повинно бути раціональним, а головне – задовольняти інтереси всіх чорнобильців. Він наголосив, що всі пільговики мають рівні права на соціальну підтримку, і віддати одним все – значить інших обділити. «Запевняю, що «Союз Чорнобиль України» раціонально підходить до вирішення всіх цих проблем. Але в жодному разі не можна дозволити собі, щоб одна невеличка соціальна група вирішувала свої питання за рахунок ліквідації соціальних програм для всіх решту мільйонів чорнобильців України», - заявив Юрій Андреєв.

Він зазначив, що розуміє обурення людей, але не можна забувати про інтереси тих, хто не в змозі вийти на вулицю відстоювати свої права: «Потрібно зрозуміти стан тих людей, які не можуть вийти, які прикуті хворобою до ліжка. Чи отримає сирота свої 400 гривень після того, як інші задовольнять всі судові рішення. Ні, звичайно». Йшлося, зокрема, що наразі жоден бюджет не в змозі виконати всі популістські закони, які передбачали пільги мільйонам українців упродовж багатьох років. Виплата значних коштів за судовими позовами одним пільговикам позбавить інших можливості отримувати будь-яку допомогу, оскільки ці суми значно більші за весь бюджет України.

Керівник чорнобильської організації також пояснив, чому «Союз Чорнобиль України» не вийшов 1-2 листопада під стіни парламенту. Насамперед, зазначив він, не було жодних підстав планувати подібні дії. Крім того, в такому випадку був би розірваний союз з афганцями: «Адже тільки в союзі з афганцями ми добилися такого конкретного діалогу з Урядом. Разом з тим, і ми, і афганці підписали меморандум, тому, якщо «Союз Чорнобиль України» все таки вийшов би під Верховну Раду, то це означало б, що ми цей меморандум розірвали власними руками, і таким чином звільнили б Уряд і владу в цілому від виконання тих зобов’язань, які вона взяла на себе».

 

версія для друку