українська російська англійська
Соціальні виплати: одні пільговики не повинні відбирати в інших
08.11.2011 | 10:50
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Пенсійний фонд стурбований значним зростання виплат на виконання судових рішень. Суми, які наразі доводиться перераховувати пільговикам, накопичувалися упродовж багатьох років. Певним категоріям громадян законом було передбачено одні способи обчислення пенсій, фактично ж нарахування проводилося в значно менших розмірах, виходячи з реальних можливостей державної казни. Тепер суди ухвалюють відповідні рішення про стягнення з органів Пенсійного фонду значних сум на користь позивачів, зокрема чорнобильців та дітей війни.

Виплати ці досить високі. Наразі на рішення судів пенсії по інвалідності в розмірі від 11 тис.грн. до 34,2 тис. грн.. отримують 875 інвалідів-чорнобильців в десяти регіонах України. При цьому решта пільговиків, які не звернулися до суду, отримують призначені пенсії до 2400 гривень.

Більше того, нехтуючи принципом соціальної справедливості, окремі пільговики відсуджують величезні компенсації. Так, одній особі виплатили 775 тисяч гривень, іншій – 750 тисяч гривень. Лише у вересні виплати понад 200 тисяч гривень отримали 132 особи, ще понад півтисячі пільговиків  було виплачено від 100 до 200 тисяч кожному. При цьому мільйони пенсіонерів отримують невеликі, а то й мінімальні пенсії.

Цього року з рахунків  Пенсійного фонду вже стягнуто на користь пільговиків-позивачів 6 мільярдів гривень. Гроші знімаються з рахунків Пенсійного фонду, спустошуючи його, ставлячи під загрозу подальшу виплату навіть незначних пенсій мільйонам людей. Тобто через виплати багатотисячних компенсацій одним пільговикам, іншим, в принципі з такими ж правами,  може бути складно забезпечити навіть мінімальну соціальну допомогу.

Слід зазначити, що відповідно до меморандуму, укладеного 30 вересня 2011 року між Урядом та представниками громадських організацій щодо вирішення питань соціального захисту чорнобильців та афганців, передбачається підвищення пенсій чорнобильцям на 25 відсотків вже в наступному році. Це реальне справедливе збільшення виплат, яке передбачено для всіх без винятку пільговиків цієї категорії. Однак рішення судів, які суперечать можливостям Пенсійного фонду, ставлять таке підвищення під загрозу.

 

версія для друку