українська російська англійська
Микола Азаров визначив завдання Державної податкової служби на найближчу перспективу
08.11.2011 | 13:04
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров окреслив завдання, які стоять перед Державною податковою службою на найближчий період.

Зокрема, під час представлення нового керівника податкової служби Микола Азаров наголосив на необхідності продовжувати діалог з бізнесом: «Нам слід пам’ятати, що наші підприємці, наш бізнес перебуває у непростій ситуації, коли у світі відбуваються такі складні процеси. Але він повинен продовжувати працювати».

Микола Азаров зазначив, що підтримує створення у Державній податковій службі підрозділів по роботі з крупними платниками податків. При цьому він наголосив, що податківці не повинні допускати ситуацій, коли з бізнесу стягують податки наперед чи нараховують неіснуючі штрафні санкції: «Дуже важливо зараз не подавити роботу бізнесу».

Ще один надзвичайно важливий напрямок діяльності Державної податкової служби - робота з відшкодування ПДВ. За словами Глави Уряду, ця робота активно ведеться впродовж двох років, і за цей час проблему частково вдалося вирішити: «Ми значно зняли напруження, пов’язане з заборгованістю з виплатою ПДВ. У поточному році ми продовжили позитивну динаміку – майже в два рази більше відшкодували НДС», - зазначив Микола Азаров та додав, що незаплановані видатки з бюджету, пов’язані з судовими рішеннями щодо виплати пільг та пенсій певним категоріям громадян, значно ускладнили цю проблему.

Крім того, Микола Азаров наголосив, що зараз спостерігається активізація тіньових схем: «Ми в один час ці схеми прикрили. Але зараз вони розгортаються знову, а це ж відмивання грошей з державного бюджету».

Також, за словами Прем’єр-міністра, необхідно провести серйозну роботу з адміністрування акцизного збору. «Я вважаю, що роботу в цьому напрямку необхідно посилювати. Це стосується не тільки нафтопродуктів, але й підакцизних товарів, таких як лікеро-горілчаних виробів, тютюн». Глава Уряду наголосив, що проблеми існують з точки зору адміністрування пенсійних внесків. Це питання тісно пов’язане зі сплатою податків на фізичних осіб, з адмініструванням заробітної плати.

За його словами, особливу увагу Державна податкова служба повинна приділити виводу зарплати з тіні, та сплаті пенсійних внесків. «Це одне з важливих завдань, які сьогодні стоять перед державою і Державною податковою службою зокрема», - наголосив Микола Азаров. .

Разом з тим, Прем’єр-міністр переконаний, що нове керівництво повинно продовжувати роботу з модернізації податкової служби. «Ця робота ніколи не припинялася: податкова служба завжди відрізнялася тим, що вона працювала в форматі передових технологій. Але, тим не менше, важливо, щоб робота Державної податкової служби була прозора, зрозуміла суспільству, доступна, і будь-який підприємець повинен чітко бачити в розрізі реального часу всі свої платежі, всі свої відносини з державою. Як тільки ми це зробимо, питання боротьби з корупцією буде зняте».

 

версія для друку