українська російська англійська
Європа вітає успішне головування України у Комітеті міністрів Ради Європи
08.11.2011 | 13:20
Прес-служба Міністерства закордонних справ

7 листопада 2011 року Голова Комітету Міністрів Ради Європи, Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко провів 1124-bis засідання Комітету міністрів Ради Європи. Цим засіданням було підбито підсумки піврічного головування нашої держави у цьому органі Ради Європи.

Відкриваючи засідання, Костянтин Грищенко наголосив, що головування України у Комітеті міністрів продемонструвало велику відповідальність та здатність нашої держави бути в авангарді європейської політики. Вибрані нашою державою пріоритети головування, за словами Міністра, були виконані у повному обсязі, навіть незважаючи на те, що період головування України припав на складний етап внутрішніх реформ Ради Європи та доволі непростої політичної ситуації у сучасній міжнародній політиці. «Ми заклали добрі підвалини для того, щоб процес реформування Організації було завершено у найкоротші терміни та вивело Раду Європи на новий рівень, як ефективної роботи, так і співпраці з іншими міжнародними інституціями такими як ЄС та ОБСЄ», - зазначив Міністр.

Делегації сорока семи країн-членів Ради Європи високо оцінили внесок України у діяльність Організації. Зокрема було підкреслено, що Україна, завдяки активній позиції протягом усього періоду головування, вдихнула нове життя у переважну кількість напрямків діяльності Організації. Щодо пріоритетів головування, обраних Україною, національними делегаціями було відзначено досягнення Україною конкретних результатів, які сприяють виробленню якісно нових підходів до реалізації основних пріоритетів і базових принципів Ради Європи – розвитку демократії, захисту прав людини та забезпечення верховенства права.

У свою чергу, під час зустрічі Міністра з Генеральним Секретарем РЄ, останній висловив вдячність нашій державі за ефективну роботу та підтримку у внутрішньої реформи РЄ, яка має на меті підвищити роль Ради Європи у загальноєвропейських процесах. Окремо було наголошено на суттєвому внеску України у розвиток політики сусідства РЄ та її спільної реалізації з Європейським Союзом.

У ході окремої зустрічі з Міністром закордонних справ Великобританії Вільямом Хейгом було обговорено перспективи реалізації спільних з Великобританією та Албанією пріоритетів головування, зокрема, що стосується реформи Європейського суду з прав людини, а також розвитку місцевого самоврядування та зміцнення місцевої демократії.

У кінці засідання Костянтин Грищенко передав символічний ключ від Ради Європи наступному головуючому – Міністру закордонних справ Великобританії Вільяму Хейгу та привітав його зі вступом на посаду. Міністр наголосив, що для нашої держави є надзвичайно важливим той факт, що пріоритети країн, які головуватимуть протягом наступного року, співпадають з тими темами, над якими працювала Україна під час свого головування. Таким чином успішно започатковані нашою державою процеси будуть продовжені, і це свідчить про їх пріоритетність у діяльності Ради Європи.

 

версія для друку