українська російська англійська
Відбувся пуск ракети-носія "Зеніт-2SБ"
09.11.2011 | 12:35
Прес-служба Державного космічного агентства

8 листопада 2011 року о 22.16 за київським часом з космодрому Байконур відбувся пуск ракети космічного призначення «Зеніт-2SБ», яка вивела на опорну навколоземну орбіту російську автоматичну міжпланетну станцію «Фобос-Грунт». Автоматична міжпланетна станція «Фобос-Грунт» штатно відокремилась від ракети-носія «Зеніт-2SБ», проте не вийшла на траєкторію польоту до цілі свого призначення – Фобоса, супутника Марса.

За повідомленням Голови Роскосмосу В.О. Поповкіна засобам масової інформації, при виведенні російської автоматичної міжпланетної станції «Фобос-Грунт» на траєкторію відльоту до Марсу склалася нештатна ситуація з маршовою двигунною установкою. При цьому є час протягом трьох діб для проведення відновлювальних робіт з коригування програми автоматичної міжпланетної станції.

Ракета-носій «Зеніт» розроблена Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля та виготовлена Державним підприємством «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод» ім. О.М.Макарова в кооперації з російськими та українськими підприємствами.

Автоматична міжпланетна станція «Фобос-Грунт» вагою 13,5 т призначена для доставки на Землю зразків ґрунту з Фобоса, а також дослідження плазменно-пилового оточення та моніторингу Марса. Планується участь у проекті вчених та фахівці космічної галузі України. Проектом передбачено використання українського радіотелескопу РТ-70, який працюватиме у двох режимах - управління космічним апаратом "Фобос-Грунт" і планетного радіолокатора.  Крім того, у  Львівському  центрі ІКД НАН-ДКА України було розроблено і виготовлено комбінований хвильовий зонд для комплексу наукової апаратури космічного апарату “Фобос-Грунт” для досліджень електромагнітних полів у міжпланетному середовищі.

 

версія для друку