українська російська англійська
Анатолій Близнюк: Система життєзабезпечення - чверть економіки країни
10.11.2011 | 09:37
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Підготовка до зими не може розглядатися окремо від загального стану справ у галузі та державі, який суттєво впливає на роботу взимку, впевнений Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

«Систему централізованого теплопостачання країни складають 575 комунальних організацій та 26 тис. котелень. За оцінкою експертів в країні даремно втрачається 30-40% вироблених енергоресурсів, а на обслуговування одного квадратного метра житла витрачається енергоресурсів у 3-7 разів більше, ніж у Європі. Якщо поглянути на ситуацію в цілому, загалом, обсяг основних фондів галузі ЖКГ становить близько чверті всіх основних фондів економіки країни. Чверть економіки не може розвиватися у вакуумі, ізольовано від решти, особливо, в умовах хронічного недофінансування та відсутності структурної модернізації», – наголосив очільник Мінрегіону.

За його словами, більше половини аварій трапляється з причини раптового відключення підприємств теплопостачання від електроенергії з різних причин. «У зношеній системі одночасно зупиняється величезна кількість води, в результаті чого трапляється гідравлічний удар, здатний розірвати навіть нові труби. Що вже казати про переважну більшість наших мереж. Загалом з початку цього опалювального періоду по всій країні сталося біля 400 таких відключень. На жаль, проблем нам додають наші хронічні хвороби: не тільки стан тепломереж, але й перебої з електропостачанням», – сказав Анатолій Близнюк.

Анатолій Близнюк також повідомив, що на сьогодні у підприємствах систем теплопостачання працює майже 92 тисячі працівників, з них більше 70 тисяч - робітничих спеціальностей. Середній вік працівників перевищує 53 роки, а середня заробітна плата у галузі становить 2,2 тис. грн.

Як уже повідомлялося, сьогодні перевищили свій нормативний строк експлуатації третина – 32% теплових мереж та більше 29% теплопунктів. Тільки 8% тепломереж мають вік до 5 років, а 43% старші 25 років. Експлуатуються понад 26 тисяч котелень, приблизно чверть котлів працюють більше 20 років, а 38% – малоефективні, коефіцієнт корисної дії яких не перевищує 70-75%.

 

 

 

 

 

версія для друку