українська російська англійська
Українська ГТС - найбільш економічно вигідний шлях транзиту російського газу в Європу
10.11.2011 | 15:42
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Українська газотранспортна система є найбільш економічно вигідним і ефективним шляхом транспортування російського газу для європейських споживачів. Про це заявили Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко та Надзвичайний та Уповноважений Посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гамзьот у ході урочистої церемонії підписання угоди між ДК «Укргазвидобування» та Chemieanlagenbau Chemnitz GmbH (Німеччина), щодо будівництва установки ізомеризації легкого бензину на Шебелинському газопереробному заводі, яка відбулося 10 листопада в Міненерговугіллі.

Оцінюючи потенціал української ГТС, Юрій Бойко, зокрема, відзначив, що національним інтересам України відповідає позиція, коли її газотранспортна система повністю завантажена.

“Ми показуємо усім – європейським партнерам і російським колегам надійність нашої газотранспортної системи, її можливості та економічну привабливість. Тому ми відстоюємо свою позицію, що наша ГТС – є найбільш економічно вигідним напрямком транзиту російського газу в Європу”, - наголосив Міністр.

Говорячи про перспективи українського маршруту транспортування газу після введення в дію “Північного потоку”, Посол Німеччини Ганс-Юрген Гамзьот, зауважив, що український маршрут продовжує і надалі залишатися важливим маршрутом для транспортування газу із Росії до європейських країн.

“Нам відомо про те, що газотранспортна система України залишається найважливішим транспортним шляхом для російського газу в Європу. Модернізація цієї ГТС є найбільш економічно вигідним і найбільш ефективним шляхом для того, щоб зберегти цю важливу нитку подачі газу з Росії до Європи”, - зазначив Посол Німеччини.

Ганс-Юрген Гамзьот також зазначив, що німецькі компанії зацікавлені в участі у модернізації української ГТС.

“Зараз Україна працює над модернізацією цієї газотранспортної системи. Німецькі підприємства виявляють велику зацікавленість в участі у її модернізації”, - сказав він.

 

 

версія для друку