українська російська англійська
Пацієнти готові допомогти Уряду з реформуванням медицини
10.11.2011 | 17:16
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров провів зустріч з представниками громадських організацій у сфері охорони здоров’я України.

Учасники обмінялися думками щодо стану медичної галузі, а також подали свої пропозиції з реформування медицини в України.

«Уряд приділяє значну увагу медицині. І це відображається не тільки у збільшенні фінансування, але й у реалізації серйозних проектів, які передбачають створення практично в кожній області сучасних лікувально-діагностичних установ», - зазначив Микола Азаров.

За його словами, завдяки зусиллям Уряду та Президента України вдалося вирішити безліч нагальних проблем. Але, звичайно, є і проблеми. Наприклад, зазначив Прем’єр-міністр, у жовтні 2010 року був відкритий Центр ядерної медицини у Києві. «У 2010 році ми його запустили в експлуатацію, але на превеликий жаль досі він не запрацював у тому обсязі, у якому ми планували: тобто позитронно-емісійний томограф поки що виконує тільки діагностичну функцію і не виконує лікувальну, - підкреслив Микола Азаров, додавши, що 15 грудня поточного року ця установка уже запрацює на повну потужність. – Таке обладнання є далеко не в кожній країні. Але виявилося, що, зокрема, наші медики до цього не готові».

При цьому Глава Уряду нагадав і про резонанс із забезпеченням лікарень необхідними медикаментами: «Уряду довелося в незвичним для себе способом приймати рішення про закупівлю цих препаратів через резервний фонд Кабінету Міністрів, через Міністерство надзвичайних ситуацій». Микола Азаров зазначив, що Уряд неодноразово заявляв про готовність всебічно підтримувати ініціативи Міністерства щодо зняття всіх питань із забезпечення лікарень необхідними медикаментами: «Я сказав Міністру, що Кабінет Міністрів підтримає будь-яке рішення щодо забезпечення мед установ ліками. Якщо треба внести зміни в закон – внесемо зміни в закон. Якщо треба прийняти спеціальну постанову Уряду – приймемо спеціальну постанову Уряду. Треба виділити грошей – виділимо».

Разом з цим учасники зустрічі подякували Прем’єр-міністру за своєчасне реагування на проблему, яка виникла із забезпеченням хворих на гемофілію ліками. «Дуже вдячні за те, що ви особисто втрутилися в цю проблему. Завдяки вам, питання було врегульовано повністю», - заявив під час зустрічі голова правління Всеукраїнського товариства гемофілії Олександр Шміло.

За словами Прем’єр-міністра, Україна повинна розвивати фармацевтичну промисловість. «У нас є програма розвитку власної фармацевтичної промисловості. Завтра я, наприклад, відвідаю фармацевтичну фірму «Дарниця». Подивимося, чим ми може їм до допомогти. Ми ж можемо власним силами виробляти все, що нам необхідно», - підкреслив Микола Азаров.

Крім того, сторони зазначили необхідність посилення інформування населення про реформи в медичній галузі. На думку представників громадських організації, населення мало обізнано з намірами влади, оскільки не було проведено жвавої публічної дискусії щодо реформ в сфері охорони здоров’я.

Микола Азаров зазначив, сьогоднішня зустріч з представниками громадських організацій у сфері охорони здоров’я України є надзвичайно важливою для формування подальшої політики держави в медичній галузі. За його словами, зустріч була конструктивною та продуктивною. Глава Уряду зазначив, що за її результатами будуть дані відповідні доручення з вирішення ряду питань.

Учасники зустрічі вирішили, що подібні зустрічі будуть проводити принаймні раз у квартал.

 

версія для друку