українська російська англійська
Україна та Румунія зацікавлені у поглибленні співпраці
10.11.2011 | 18:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров та Міністр закордонних справ Румунії Теодор Баконскі під час зустрічі висловили взаємне зацікавлення щодо поглиблення політичного діалогу та розвитку двостороннього співробітництва у різних сферах.

Зокрема, Микола Азаров наголосив, що поглиблення політичного діалогу сприятиме розвитку двосторонніх відносин як в економіці, так і культурі.   «Ми сусіди, і контакти на найвищому рівні для нас дуже важливі, тому їх необхідно активізувати. Ми готові внести свій вклад у цьому напрямку», - відзначив він.

Глава українського Уряду повідомив, що товарообіг між двома країнами за останній період зріс на 80%, і становить 1,5 млрд. дол. «Разом з тим ця цифра не відповідає потенціалу наших країн», - зауважив Микола Азаров та наголосив на необхідності проведення у І кварталі наступного року українсько-румунської спільної комісії з питань економічного, промислового, наукового і технічного співробітництва.

Крім того, у ході зустрічі Прем’єр-міністр повідомив про наближення завершального етапу переговорного процесу з Європейським Союзом щодо укладення угод про асоціацію та створення зони вільної торгівлі. «Завтра відбудеться завершальний раунд переговорів, який відкриє дорогу саміту ЄС-Україна», - повідомив Микола Азаров, висловивши сподівання на підтримку Румунії на шляху євроінтеграції  України.

У свою чергу Міністр закордонних справ Румунії Теодор Баконскі підтримав пропозиції Миколи Азарова та висловив побажання на успішне завершення переговорів з ЄС щодо угод про асоціацію та створення зони вільної торгівлі.

Крім того, Міністр наголосив на важливості ратифікації угоди про місцевий прикордонний рух та пункти пропуску через державний кордон між Україною та Румунією, що сприятиме «наближенню суспільств».

версія для друку