українська російська англійська
Мінприроди вирішує проблему зношених шин
11.11.2011 | 12:55
Прес-служба Мінприроди

Сьогодні, 11 листопада, опублікована і набула чинності ініційована Мінприроди постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання збирання, заготівлі та утилізації зношених шин».

Згідно з постановою, підприємства та організації, які виробляють та/або імпортують шини для транспортних засобів, зобов’язані самостійно забезпечити подальше збирання, заготівлю та утилізацію зношених шин, або укласти договори про виконання цих робіт з відповідними організаціями. «Зі всіх імпортерів чи виробників шин буде стягуватись необхідна плата для забезпечення утилізації зношених шин. Це дозволить очистити величезні території нашої держави від старих шин і припинити їх накопичення», – зазначив Міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський.

Міністерство екології та природних ресурсів у місячний термін разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Державною митною службою затвердить порядок збирання, заготівлі та утилізації зношених шин.

Згідно з постановою, Державна митна служба буде подавати щомісяця Державній екологічній інспекції інформацію про митне оформлення шин з метою здійснення контролю підприємств та організацій, які виробляють в Україні шини або імпортують їх. За Держекоінспекцією буде закріплено контроль за дотриманням вимог постанови.

У свою чергу Мінприроди забезпечить проведення систематичного аналізу стану справ, пов’язаних із збиранням, заготівлею та утилізацією зношених шин. Водночас, відомство сприятиме залученню інвестицій у розвиток системи збирання, заготівлі та утилізації окремих видів відходів зношених шин, як вторинної сировини. «На сьогодні у Мінприроди вже є інформація про зацікавленість п’яти потужних інвесторів, котрі готові побудувати на території України заводи з утилізації використаних шин», – заявив Микола Злочевський.

версія для друку