українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд надзвичайну увагу приділятиме якості і безпеці ліків
11.11.2011 | 13:03
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що необхідно на законодавчому рівні обмежити рекламу ліків. Про це він заявив у п'ятницю під час відвідання фармацевтичної фірми "Дарниця". Він підкреслив, що це питання мають ґрунтовно вивчити фахівці.

«Я не спеціаліст у галузі охорони здоров'я, але, навіть, не будучи спеціалістом, я розумію, що приймати ліки, тільки керуючись рекламою, не можна. Але якщо нашим людям щодня казати, що препарат незамінний, то наші люди почнуть його пити. А від цього можуть з'явитися захворювання підшлункової залози. Тому я категорично проти такої реклами, і вважаю, що в інтересах пацієнтів її необхідно обмежити», - переконаний Микола Азаров.

Він додав, що необхідно навести порядок у лікуванні та рецептурній справі.

«Нам потрібно навести порядок у лікуванні та рецептурній справі. Рано чи пізно ми вийдемо на ті паспорти лікування, за якими працює вся Європа, та вийдемо на стандарти лікування», - відзначив Прем'єр-міністр.

Микола Азаров підкреслив, що Уряд значну увагу приділятиме якості та безпеці ліків. Він зауважив, що кількість лікарських препаратів, необхідна для повного забезпечення стандартів лікування, становить 3-5 тис., а зараз на українському ринку існує близько 16 тис. найменувань.

«При необхідній кількості у 3-5 тисяч найменувань ліків на нашому ринку функціонує 16 тисяч. Чи потрібна така велика кількість? Напевно, не потрібна. Тому ми повинні запровадити міжнародні стандарти якості. Якщо ліки відповідають міжнародним стандартам, нехай реалізовуються на ринку», - сказав Глава Уряду.

 

версія для друку