українська російська англійська
Генсек ЦЄІ впевнений, що головування України в Центральноєвпропейській ініціативі буде успішним і плідним
11.11.2011 | 13:42
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Генеральний Секретар Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ) Герхард Фанцельтер переконаний, що головування України в Ініціативі в 2012 році буде успішним і плідним. Про це він заявив сьогодні під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим.

«Я радий, що Україна перебирає на себе головування в ЦЄІ. Вдячний вам, що ви персонально як Прем’єр-міністр продемонстрували свій інтерес до роботи Ініціативи під час головування України. Переконаний, що завдяки вашій увазі головування України в ЦЄІ буде успішним і плідним», - зазначив Генсек.

За його словами, під час головування України в ЦЄІ необхідно активізувати розвиток регіонального співробітництва, а також вибудувати так званий міст між регіонами Адріатика, Чорне море, Дунайський басейн та інші. Герхард Фанцельтер зазначив, що у 2012 році потрібно сконцентрувати зусилля і на розвитку Східного партнерства.

У той же час Прем’єр-міністр України Микола Азаров високо оцінив роботу саміту глав урядів Центрально-європейської ініціативи, який відбувся на початку жовтня поточного року в Белграді. Він зазначив, що саміт став «прекрасним майданчиком для обговорення різноманітних питань співробітництва».

Крім того, за словами Миколи Азарова, Україна з великим ентузіазмом підходить до головування в ЦЄІ. «Ми маємо намір докласти максимум зусиль, щоб ЦЄІ розвивалася», - підкреслив Глава українського Уряду.

За його словами, під час головування Україна намагатиметься розвинути деякі уже розпочаті ініціативи в рамках Ініціативи, зокрема щодо створення багатостороннього фонду донорів політичного діалогу, надання ЦЄІ статусу спостерігача в Генеральній асамблеї ООН, створення мережі організацій громадянського суспільства, територіальне розширення організації. «Нам треба більш енергійно сприяти розвитку проектів між нашими країнами», - підкреслив Прем’єр-міністр.

Разом з тим Микола Азаров поінформував генсека ЦЄІ про те, що для вирішення цих завдань, Кабінет Міністрів на початку листопада прийняв розпорядження, яким утворив Організаційний комітет з підготовки та забезпечення здійснення заходів, пов’язаних з головуванням України в Центральноєвропейській ініціативі у 2012 році. Оргкомітет очолив Міністр закордонних справ, а в його склад увійшли представники всіх міністерств і відомств.

«Ми повинні окреслити план дій, чітко виписати строки його виконання, чітко розписати його виконавців і злагоджено контактувати щодо результати такої роботи», - зазначив Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

версія для друку