українська російська англійська
Україна та Сербія домовилися поглиблювати співпрацю в торговельно-економічній та науково-технічній сферах
11.11.2011 | 13:35
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

10 листопада 2011 року в Києві у присутності Президента України Віктора Януковича та Президента Республіки Сербія Бориса Тадича було підписано Протокол 4-го засідання Міжурядової українсько-сербської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

Документ підписали співголови Міжурядової українсько-сербської комісії - Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко та Міністр сільського господарства, торгівлі, лісового та водного господарства Республіки Сербія Душан Петрович.

Під час чергового засідання Міжурядової українсько-сербської комісії, яке проходило 9-10 листопада у Києві, було розглянуто широке коло питань подальшого співробітництва двох країн у сфері, агропромислового комплексу, промисловості, транспорту, туризму, енергетики та інших взаємовигідних для наших країн галузях, а також опрацьовано форми і механізми реалізації напрямків співпраці.

Підсумовуючи результати засідання, Юрій Бойко відзначив плідну роботу, проведену учасниками комісії та висловив переконання, що подальша її діяльність буде ключовим механізмом активізації та розширення співпраці в економічній сфері між Україною та Сербією.

Також 10 листопада в Торгово-промисловій палаті України Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко та Міністр сільського господарства, торгівлі, лісового та водного господарства Республіки Сербія Душан Петрович взяли участь у відкритті українсько-сербського бізнес-форуму.

Звертаючись з вітальним словом до учасників форуму, Юрій Бойко зокрема зазначив, що його проведення свідчить про спільне бажання України та Сербії розвивати взаємовигідні відносини для економіки і народів обох країн.

“Стан наших відносин у 2011 році показує, що у нас є значний потенціал і можливості для розвитку взаємовигідного співробітництва”, - наголосив він.

Юрій Бойко підкреслив, що в Україні здійснюються реформи, спрямовані на лібералізацію законодавства та створення сприятливих умов для залучення інвестицій.

“У країні проводиться комплекс реформ, які розпочалися з моменту вступу на посаду Президента України Віктора Януковича. Досягнуті значні успіхи в лібералізації законодавства, забезпечення більш комфортних умов для ведення бізнесу, привабливої інвестиційної політики, і як наслідок – спостерігається збільшення промислового виробництва в нашій країні”, - відзначив він.

Юрій Бойко вважає, що враховуючи стійкі темпи розвитку української економіки, необхідно використовувати ці можливості у взаємовигідній співпраці.

У свою чергу, Міністр сільського господарства, торгівлі, лісового та водного господарства Республіки Сербія Душан Петрович, відзначив позитивний досвід сербського бізнесу в Україні та зацікавлення у залученні до співробітництва українських бізнесменів.

“Сербські компанії мають успішний досвід роботи в Україні. Також ми очікуємо з братської та дружньої країни побачити значний інтерес ваших бізнесменів”, - заявив Душан Петрович.

 

Довідково:

Попереднє 3-тє засідання Міжурядової українсько-сербської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва відбулося 25-26 листопада 2010 року в м. Белград, Республіка Сербія.

Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.07.11 № 693-р Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко призначений головою української частини українсько-сербської Міжурядової комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

У 2010 році обсяги торгівлі товарами і послугами між двома країнами становили 294 млн. дол. США та збільшилися у порівнянні з 2009 роком на 46%, при цьому експорт з України до Сербії склав 211 млн. дол. США та збільшився на 48%, імпорт сербських товарів і послуг в Україну склав 83 млн. дол. США та збільшився на 42%.

 

 

версія для друку