українська російська англійська
Методологія, яку використовує Держстат, цілком базується на міжнародних вимогах
11.11.2011 | 17:05
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Методологічні розрахунки індексу споживчих цін (ІСЦ) Державної служби статистики повністю відповідають міжнародним вимогам. На цьому в ході брифінгу наголосив голова Державної служби статистики Олександр Осауленко.

А директор департаменту статистики цін  Ольга Калабуха зазначила: «Методологія та організація цих розрахунків у нас в країні повністю відповідають міжнародним стандартам. Міжнародні експерти МВФ та ЄС, які постійно здійснюють моніторинг якості індексів споживчих цін у різних країнах світу, надають високу оцінку даним ІСЦ в Україні та відзначають, що розрахунки показника інфляції здійснюються на основі надійних статистичних даних».

Методологічні положення, які використовуються для розрахунку ІСЦ в Україні, базуються на вимогах Резолюції щодо індексів споживчих цін, прийнятої на 17-ій Міжнародній конференції статистиків праці (2003 р.), та спільному документі МОП, МВФ, ОЕСР, Євростату, ООН та Світового банку "Керівництво щодо індексу споживчих цін. Теорія та практика" (2004 р.).

 Учасники брифінгу зазначили: забезпечення прозорості, відкритості та спілкування з користувачами є одними з головних пріоритетів у роботі органів державної статистики. Тому Держстат започаткував цикл зустрічей з представниками ЗМІ для висвітлення методології та організації різних галузей економічної та соціальної статистики. Таким чином Держстат сподівається підвищити довіру суспільства до інформації, що оприлюднюється статистичною службою. Голова відомства також висловив стурбованість, що коментарі, які зявляються у ЗМІ з приводу тих або інших статистичних даних,  не завжди бувають коректні. Відтак, Олександр Осауленко запропонував аналогічне знайомство з роботою Держстату і політикам та політологам. 

версія для друку