українська російська англійська
З 1 січня Держстат збільшить список набору споживчих товарів
11.11.2011 | 17:11
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

З 1 січня 2012 року Державна служба статистики збільшить до 335 найменувань перелік набору споживчих товарів. Про це на брифінгу повідомила директор департаменту статистики Держстату Ольга Калабуха. Набір споживчих товарів помилково називають споживчим кошиком, хоча Держстат у своїй роботі оперує саме терміном «набір споживчих товарів (послуг)». Він  переглядається раз на п’ять років із урахуванням змін на споживчому ринку та у структурі грошових витрат домогосподарств. Тобто до уваги беруться реальні витрати населення на закупівлю тих чи інших товарів і послуг, які найбільше та найчастіше споживають громадяни.

Чинний на сьогодні споживчий набір містить 296 товарів і послуг. Наразі здійснюється черговий перегляд споживчого набору, який буде запроваджений у практику розрахунку індексу споживчих цін із січня 2012 року. Зокрема, у список споживчих товарів та послуг будуть додані оренда житла, оплата послуг лікарень, страхування автотранспорту, послуги з ведення домашнього господарства та інше. Водночас у Держстаті наголошують, що збільшення переліку не є самоціллю, головне – максимально точно відобразити реальний набір товарів і послуг, які фактично споживають люди на даний час. Адже на одні товари з часом витрачають менше, на  інші - навпаки припадає чимала частка витрат, і це треба обов‘язково враховувати.

Завдяки покращенню розрахунків показника  набору споживчих товарів, зокрема введення нових товарів та послуг, на які населення реально витрачає кошти, більш точно обраховується й індекс споживчих цін. А цей показник, зокрема, використовується при індексації грошових доходів населення. Тож від більш точного визначення набору споживчих товарів залежить точність індекса споживчих цін  та, відповідно,  точність індексації, яку отримають громадяни.

версія для друку