українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Необхідно збільшувати податкове навантаження на багатих
12.11.2011 | 12:07
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Реформи соціальної сфери будуть проходити легше, якщо заможна частина суспільства докладе зусиль для наповнення державного бюджету. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політик Сергій Тігіпко в ефірі програми «Велика політика з Євгенієм Кисельовим» у п’ятницю на телеканалі «Інтер».

«Реформи соціальної сфери – дуже чутливі для мільйонів людей, причому, не найбагатших. Їх треба обговорювати з людьми. Але разом з тим потрібно робити і кроки щодо заможної частини суспільства», - підкреслив Сергій Тігіпко.

Він повідомив, що вже підготовлено законопроект про оподаткування заможних людей, з яким можна ознайомитись на сайті Міністерства соціальної політики www.mlsp.gov.ua. Законопроект, зокрема, передбачає оподаткування дорогих автомобілів, літаків, мотоциклів та інших предметів розкоші і елітного майна. За словами Сергія Тігіпка, на наступному тижні буде презентовано ще два законопроекти: про додаткове оподаткування операцій з класичними офшорними зонами та щодо реформування пільг за професійною ознакою, зокрема, про їх зменшення для народних депутатів, членів Кабінету Міністрів, працівників Адміністрації Президента. «Ось коли ми приймемо всі ці речі, тоді можна буде рухатися далі. Почни з себе, і тоді можна буде розмовляти з людьми більш відкрито по пільгах для інших категорій», - переконаний Віце-прем’єр-міністр.

 

Довідка: Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження податку на багатство) передбачає збільшення податкового навантаження на фізичних осіб, які купують або ввозять в Україну  предмети розкоші, володіють елітним майном та отримують доходи понад 15 мінімальних заробітних плат. Зокрема, податок на предмети розкоші пропонується встановити у розмірі 10% від вартості придбання речей, ціна яких перевищує 2 тисячі євро (вироби з коштовного каміння, годинники та мобільні телефони, зброя) та 3 тисячі євро (предмети мистецтва, колекціонування і антикваріату, одяг та взуття, вироби з хутра та шкіри, предмети декору, теслярські та столярні вироби). Надходження від податків, передбачених цим документом, будуть спрямовуватися на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами. Міністерство соціальної політики розпочало громадське обговорення цього законопроекту.

 

 

версія для друку