українська російська англійська
У сільській місцевості створять мережу соціальних аптек
14.11.2011 | 17:26
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У сільській місцевості створять мережу соціальних аптек. Відповідне завдання поставив Прем‘єр-міністр України Микола Азаров.

На нараді з питань якості, безпеки та доступності ліків на вітчизняному ринку, яку Прем’єр-міністр провів на розвиток своїх консультацій з громадськими організаціями у сфері охорони здоров’я, було дано ряд доручень міністерствам, відомствам та регіональній владі.

Зокрема, вони мають внести пропозиції щодо розширення мережі аптечних закладів у сільській місцевості шляхом формування соціальної мережі аптек на засадах державно-приватного партнерства. Уряд має на меті до 1 лютого 2012 року розробити та ухвалити відповідну постанову, якою урегулювати роботу таких аптек.

Також доручено визначити обов‘язковий асортимент соціально-орієнтованих лікарських засобів вітчизняного виробництва як для аптечних, так і для лікувально-профілактичних закладів та граничні ціни на них.

Посилюється і контроль за якістю імпортних ліків, які ввозяться на територію України. Зокрема, Уряд ухвалив постанову про внесення змін до порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів, якою передбачено обов‘язкове інспектування виробництв таких ліків.

Микола Азаров доручив розглянути і питання створення  в Україні Центру біомедицини. На ці цілі Уряд готовий передбачити відповідні видатки в проекті державного бюджету на 2012 рік.

До 1 червня 2012 року доручено вжити заходів щодо підготовки приміщень для відселення структурних підрозділів державної установи «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В.Громашевського».

Окрім цього, Микола Азаров  поставив завдання  в короткий термін опрацювати питання щодо утворення Донецького онкологічного центру.

версія для друку