українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Надходження від податку на багатство будуть спрямовані на виплату пенсій
15.11.2011 | 10:43
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра - Міністра соціальної політики

У результаті реалізації законопроекту про оподаткування предметів розкоші та елітного майна, розробленого Міністерством соціальної політики, до державного бюджету додатково надходитиме близько 800 мільйонів гривень щороку, які будуть спрямовані на виплату пенсій. Про це журналістам у Києві повідомив Віце-прем’єр-міністр України - Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

 «У цьому законопроекті ми передбачили, що кошти від податку підуть до бюджету Пенсійного фонду на фінансування пенсій. Ми на порозі кризи. Настав час за рахунок багатих покращити ситуацію для людей, які живуть у бідності. Це абсолютно логічний крок», - заявив Сергій Тігіпко. Він наголосив, що такі закони вже прийняли у Німеччині, Франції, Австрії, Великобританії, Швеції.

«У Франції 16 мільярдерів самі ініціювали введення такого податку, тому що там люди розуміють: складна ситуація, потрібно поділитися з малозабезпеченими», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

За словами Сергія Тігіпка, розпочалося громадське обговорення законопроекту, яке триватиме три тижні. «Я надіслав листи у Європейську Бізнес Асоціацію, Американську торгівельну палату, асоціаціям роботодавців та підприємців. Ми повинні врахувати всі думки, щоб не порушити інтересів середнього класу, щоб додаткові податки впроваджувалися тільки для багатих», - наголосив Сергій Тігіпко.

Урядовець також висловив сподівання, що закон буде підтриманий у Верховній Раді.

Нагадаємо, податок на багатство буде стосуватися тільки фізичних осіб. Додатково оподатковуватимуться дорогі автомобілі, літаки, мотоцикли, великі будинки та ділянки землі будинків, елітні товари та одяг, вартістю від 2 тисяч євро.  Обговорення законопроекту триває на сайті Міністерства соціальної політики України та на сторінці Сергія Тігіпка у соціальній мережі Facebook http://www.facebook.com/Tigipko .

 

версія для друку