українська російська англійська
Фонд майбутніх поколінь забезпечить фінансову підтримку соціальних реформ
15.11.2011 | 15:08
Пресс-служба Міністерства фінансів

На виконання Національного плану дій на 2011 рік та Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» Міністерством фінансів України розроблено законопроект про Фонд майбутніх поколінь.

Метою створення Фонду майбутніх поколінь є акумулювання фінансових ресурсів для фінансування соціальних реформ, зокрема, запровадження другого обов’язкового накопичувального рівня системи пенсійного забезпечення та медичного страхування в Україні.

Варто зазначити, що такий Фонд дозволить у довгостроковому періоді здійснювати фінансування заходів, спрямованих на зменшення негативного впливу циклічних факторів розвитку економіки та демографічного старіння населення в Україні.

Фонд майбутніх поколінь планується створити у межах спеціального фонду державного бюджету. Це дозволить:

- уникнути ризиків нецільового використання коштів Фонду;

- забезпечити публічність та прозорість операцій з коштами Фонду, його підзвітність та підконтрольність парламенту;

- застосовувати до операцій Фонду вимоги Бюджетного кодексу, що є стандартами для будь-якого розпорядника бюджетних коштів.

Джерела наповнення Фонду майбутніх поколінь будуть визначатися щорічно законом про державний бюджет України.

Отже, прийняття законопроекту про Фонд майбутніх поколінь сприятиме здійсненню пенсійної реформи та запобіганню незбалансованості Пенсійного фонду у зв’язку із введенням другого рівня пенсійної системи в умовах погіршення демографічної ситуації та запровадження медичного страхування.

 

 

версія для друку