українська російська англійська
Микола Пашкевич: Українська промисловість взяла курс на енергоефективність
15.11.2011 | 17:16
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

Українська промисловість взяла курс на енергоефективність. Так Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Микола Пашкевич прокоментував результати реалізації «Української програми підвищення енергоефективності» (UKEEP) Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.

За час реалізації програми, з 2007 року, впроваджено близько 40 проектів у сфері енергоефективності, енергозбереження та відновлюваної енергетики на суму близько 110 млн. дол. США. Проекти реалізовувались практично в усіх галузях народного господарства.

«Результативність цієї програми перевершила сподівання. Українські компанії проявили значну зацікавленість у інноваційних технологіях, новітньому обладнанні та енергетичному аудиті. Це дозволяє сподіватись, що в найближчій перспективі Україна вийде на новий рівень енергоефективності економіки», - зауважив Микола Пашкевич. Він зазначив, що Агентство і надалі буде підтримувати такі програми та співпрацювати  з провідними міжнародними фінансовими організаціями задля залучення додаткових інвестиційних ресурсів на впровадження енергоефективних проектів.

Довідково

Основне завдання Програми UKEEP - сприяти зниженню енергоспоживання на одиницю ВВП в Україні. Серед найбільш активних кредиторів банки – партнери ЄБРР "Укрексімбанк", "Форум", «Кредитпромбанк».

У сумі проекти, які фінансувалися в рамках програми UKEEP, дозволили заощадити 2,2 млн. МВтг на рік. Загальний обсяг зменшення викидів вуглекислого газу в результаті впровадження програми досягає 520 тис. тонн на рік - еквівалент викидів від 220 тис. легкових автомобілів.

Презентація результатів Програми та її основних напрямів відбулась в рамках Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з енергоефективності та альтернативної енергетики, який пройшов минулого тижня за ініціативи Держенергоефективності України.

 

версія для друку