українська російська англійська
У Харкові відбувся семінар для громадських рад щодо ефективної взаємодії з держадміністраціями
16.11.2011 | 11:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

11 листопада 2011 р. у м. Харкові Секретаріатом Кабінету Міністрів проведено семінар для представників громадських рад при районних державних адміністраціях Донецької, Луганської, Полтавської, Сумської і Харківської областей. Під час семінару представникам громадських рад було надано роз’яснення щодо механізмів участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, доступу до публічної інформації, застосування антикорупційного законодавства, проведення антикорупційної експертизи, а також методики вирішення проблем у нормотворчій діяльності.

Одним з ключових моментів, на якому було наголошено під час семінару, є необхідність налагодження ефективної роботи громадської ради, підготовки конструктивних пропозицій та зауважень щодо вирішення проблемних питань місцевого значення, що є головною умовою налагодження взаємодії громадської ради та держадміністрації.

Заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату Кабінету Міністрів Наталія Окша також звернула увагу представників громадських рад, що сьогодні вони мають активно підключитися до підготовки орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2012 рік, запропонувавши найбільш актуальні питання, що потребують вирішення на місцевому рівні. Крім того, представникам громадських рад було запропоновано провести громадський моніторинг забезпечення відповідними органами виконавчої влади консультацій з громадськістю.

Також під час семінару Наталія Окша презентувала другий номер бюлетеню «Вісник громадських рад» та запропонувала представникам громадських рад надсилати для розміщення у наступних випусках «Вісника» інформацію про позитивний досвід роботи рад, пропозиції щодо удосконалення їх роботи.

Заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, начальник Управління забезпечення доступу до публічної інформації Секретаріату Кабінету Міністрів Роксолана Стадник поінформувала представників громадськості про основні положення законодавства про доступ до публічної інформації. Зокрема, наголошувалося на необхідності правильного оформлення запитів на інформацію, відмінностях законодавства про доступ до публічної інформації та звернення громадян, порядку оскарження дій чи бездіяльності розпорядника інформації тощо. Виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» - запорука конструктивного діалогу влада – громадськість», - зазначила під час свого виступу Роксолана Стадник. За її словами кількість запитів на отримання публічної інформації щомісяця зростає. Так, з 9 травня по 9 листопада поточного року до Секретаріату Кабінету Міністрів надійшло 570 запитів на інформацію, що на 159 запитів більше, ніж у період з 9 травня по 9 жовтня 2011 року. За категорією запитувачів найбільше запитів надійшло від фізичних осіб – 393, від юридичних осіб – 115 та від об’єднань громадян без статусу юридичної особи – 62. Найбільше запитів надійшло з м. Києва, Харківської, Львівської, Тернопільської, Київської, Донецької, Кіровоградської, Закарпатської областей. Більшу частину запитувачів цікавила інформація довідково-енциклопедичного характеру (54,2 % від загальної кількості запитів), правова інформація (17,7 %) та статистична інформація (6 %). Усі запити були своєчасно розглянуті, запитувачам інформації надано ґрунтовні відповіді по суті, окремі з них надіслано належним розпорядникам інформації відповідно до вимог частини третьої статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Семінар відбувся за підтримки Програми сприяння парламенту ІІ у приміщенні Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

 

версія для друку