українська російська англійська
Микола Азаров доручив розробникам медичної реформи "звірити годинник" з громадськістю
16.11.2011 | 11:36
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем‘єр-міністр України Микола Азаров доручив розробникам медичної реформи «звірити годинник» з громадським запитом на перетворення в сфері охорони здоров’я. Таке завдання він поставив 16 листопада під час засідання Кабінету Міністрів.

Також Глава Уряду наголосив на необхідності передбачити механізм суспільно-державного партнерства в цій реформі.

«Громадські організації готові не тільки формулювати проблеми, а й допомагати Уряду в їх вирішенні», - наголосив Микола Азаров, додавши, що громадські активісти мають успішний досвід, зокрема часто буває успішною робота пацієнтських організацій з фармакологічними компаніями щодо зниження цін на ліки.

Микола Азаров назвав основні питання для  модернізації сфери охорони здоров’я, визначені тими, хто представляє реальні потреби пацієнтів. Серед них, зокрема: дорожнеча ліків та неналежний контроль за обгрунтованістю цін, відсутність зрозумілих стандартів лікування та гарантованого  обсягу медичної допомоги, обіг препаратів, які не відповідають світовим стандартам.

Проблемою Микола Азаров назвав і те, що «грошей на медицину виділяється все більше, а гарантована медична допомога не збільшується». За його словами, частина суспільства готова перейти на страхову медицину, але така можливість досі не підготовлена, люди не знають, які будуть в ході реформи медицини соціальні гарантії населенню і лікарям.

Узагальнені проблеми, озвучені громадськими організаціями, які захищають права пацієнтів, Глава Уряду назвав порядком денним для підготовки реформування медичної галузі

«Практично це готовий, сформульований порядок денний для підготовчого етапу реформи медичної галузі, - підкреслив Микола Азаров. -  Це те, що можна і необхідно робити вже зараз»

 

версія для друку