українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Багаті повинні допомагати суспільству
16.11.2011 | 11:48
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Додаткові кошти для збільшення соціальних виплат можна віднайти, запровадивши додаткові податки для власників великих статків та скоротивши галузеві пільги для депутатів та чиновників.  Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в інтерв’ю «5 каналу».

«У нинішній ситуації, коли і життя достатньо важке, і криза в Європі потихеньку розгортається, багаті українці повинні допомогти суспільству», - наголосив Віце-прем’єр.

Сергій Тігіпко нагадав, що Міністерство соціальної політики вже оприлюднило і проводить обговорення проекту закону про податок на багатство, який передбачає додаткове фінансове навантаження  для власників дорогих речей та майна, а також оподаткування коштовних покупок. Крім того, за словами Сергія Тігіпка, на наступному тижні буде оприлюднено законопроект, який регламентує співпрацю з класичними офшорними зонами.

«Ми представимо механізми, які жорстко «запечатають» ці зони, щоб операції з ними оподатковувались на тому ж рівні, що й інші операції на території  України. Він буде стосуватися близько 30 зон», - наголосив він. За прогнозами Віце-прем’єр-міністра, у результаті реалізації цих ініціатив державний бюджет буде поповнюватися на два мільярди гривень щороку. На думку урядовця, ці кошти, як і надходження від податку на багатство, які очікуються на рівні 800 млн грн. щороку, необхідно спрямовувати в бюджет Пенсійного фонду. 

Також Сергій Тігіпко повідомив, що вже завершилась підготовка законопроекту про галузеві пільги, який, зокрема, передбачає скорочення пільг для депутатів,прокурорів,  чиновників. «На наступному тижні цей законопроект буде оприлюднений. Місяць ми будемо його обговорювати, приймати пропозиції, потім внесемо на засідання Уряду», - сказав Віце-прем’єр.

«Ось такими рішеннями ми зможемо знайти кошти, які потрібні нам для соціальних програм, - зазначив Сергій Тігіпко.

 

версія для друку