українська російська англійська
Уряд вдосконалює соціальний захист
16.11.2011 | 12:21
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд вдосконалює соціальний захист – уже поточного року буде розширено права вразливих верств населення на отримання різних видів допомог. Про це повідомив Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів.

За словами Миколи Азарова, під час засідання Уряд розгляне зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми та до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. «Даними рішеннями пропонується суттєво розширити доступ до цільової державної допомоги. Надати право на отримання допомоги одиноким матерям, діти яких після досягнення 18-річного віку навчаються у загальноосвітніх школах. Дати право матері (батьку) отримувати допомогу на дитину у разі смерті одного з батьків, які не перебували у зареєстрованому шлюбі. Також передбачається, що виплата допомоги одиноким матерям буде поновлюватися просто за письмовою заявою одержувача до органу, що призначає таку допомогу», - поінформував Прем’єр-міністр, додавши, що призначення і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям буде поширена на нову категорію: на дітей, які після досягнення вісімнадцятирічного віку навчаються у загальноосвітніх закладах. Крім того, за його словами, визначено, що не буде припинятися виплата допомоги особам, які доглядають за інвалідами ІІ групи внаслідок психічного розладу, коли такі особи не працюють (не вчаться, не служать).

«Це крок, можливо, і невеликий, але життєво необхідний соціально вразливим громадянам. І ми цю гарантію, що принципово, будемо виконувати», - запевнив Микола Азаров.

При цьому Прем’єр-міністр підкреслив, що «іде таке зростання соціальних виплат, яке Уряд здатен забезпечити і гарантувати, тому що кошти на таке зростання створює робота економіки». «Саме цим нам треба дорожити, і цього триматися. Соціально-економічна стабільність, опора лише на реальні власні ресурси – це для України єдиний спосіб остаточно вийти з кризи і почати створювати таку якість життя, як у наших європейських сусідів», - резюмував Микола Азаров.

 

 

версія для друку