українська російська англійська
Микола Азаров: Єдиний шлях до здешевлення ліків - нарощування власного виробництва
16.11.2011 | 13:01
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Єдиний шлях до здешевлення ліків – це нарощування власного виробництва, щоб воно на 70 відсотків покривало внутрішні потреби. Водночас має бути й належний контроль якості і цін тих імпортних ліків, які неможливо замінити. На цьому наголосив Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 16 листопада, зазначивши, що таку позицію було узгоджено спільно з громадськими організаціями.

«Ми це зробимо обов’язково. Україна, на відміну від багатьох країн, ще цілком може відродити власний цикл виробництва більшості ліків», - підкреслив Микола Азаров, додавши, що під час знайомства з роботою фармацевтичного об’єднання «Дарниця», консультацій з кращими фахівцями галузі він в цьому переконався особисто.

«В Україні потрібно 4-5 таких заводів, як «Дарниця», щоб принаймні на дві третини забезпечити власну потребу в ліках, - сказав Микола Азаров. - Тому я доручив до кінця року розробити програму створення таких підприємств, і є повна впевненість, що ми це зробимо за два-три роки».

При цьому він додав, що на такі проекти, як забезпечення ліками,  як Центр дитячої онкології в «Охматдиті», на модернізацію лікарень для чорнобильців, госпіталів для інвалідів – тобто, на проекти, необхідність яких однозначно підтримана суспільством, як це не важко, гроші потрібно знайти.

«На таких проектах ми будемо концентрувати всі ресурси, які створює економіка», - сказав Микола Азаров.

 

версія для друку