українська російська англійська
Витрати держбюджету на екологічну політику в 2012 році збільшено удвічі
16.11.2011 | 15:53
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Основними пріоритетами Мінприроди у 2012 році буде реалізація Національної програми очистки України від небезпечних відходів, розвиток національних парків та заповідників, а також запровадження екологічного он-лайн моніторингу та будівництво притулків для собак. Про це заявив Міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський на брифінгу в Кабінеті Міністрів 16 листопада. Міністр відзначив, що планові видатки з державного бюджету на реалізацію екологічної політики у 2012 році буде збільшено практично вдвічі – з 320 млн. грн. до 616 млн. грн.

«Заплановані видатки з державного бюджету демонструють, що турбота про чисте довкілля стане одним із пріоритетів Уряду наступного року, - зауважив Микола Злочевський. – Після впровадження екологічного он-лайн моніторингу ми зможемо отримувати реальну інформацію про викиди промислових підприємств, і доходи від сплати екологічного податку зростуть у кілька разів. Це дозволить знову збільшити видатки на екологічні програми».

Крім того, Міністр повідомив, що у 2012 році Мінприроди почне утилізацію нового виду відходів – гальванічних шламів, які в значній мірі накопичились і негативно впливають на довкілля Кіровоградської області. Наразі Мінприроди фінансує вивезення на утилізацію за кордон гексахлорбензолу з Калуського району Івано-франківської області, мононітрохлорбензолу з Горлівки Донецької області, берилію з Києва, а також непридатних пестицидів з практично всіх областей України.

За словами Миколи Злочевського, очистка України від непридатних пестицидів завершиться вже у 2012 році, а вивезення мононітрохлорбензолу з Горлівки – вже до кінця поточного року.

 

версія для друку