українська російська англійська
Цього року в Україні виробили на 500 тис. тонн цукру більше, ніж минулого, - Микола Присяжнюк
16.11.2011 | 18:47
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

За сприятливих погодно-кліматичних умова, в поточному році прогнозується зібрати цукровий буряк з площі 537,3 тис. га та виробити 2 млн. тонн цукру – на 500 тис. тонн більше, ніж в 2010-у. Про це сьогодні після засідання Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

 «Небувалий врожай цукрових буряків і обсяги цукру, що виробили аграрії цього року, - сказав він, - дадуть можливість повністю забезпечити внутрішній ринок, зберегти цінову стабільність на цей важливий продукт і створити експортний потенціал».

Разом з тим Міністр нагадав, що на сьогодні Російська Федерація так і не дала дозвіл на експорт цукру на свою територію. «Але нині є підстави прогнозувати, що ЄС дасть квоти в наступному році, щоб ми могли експортувати цукор до ЄС», - додав він. 

Микола Присяжнюк також зазначив, що забезпечення сталого розвитку цукрової галузі та нарощення виробництва потребує захисту внутрішнього ринку, який, «на жаль, залишається до цього часу незахищеним, зокрема, від імпорту цукру з Республіки Білорусь в рамках Угоди про вільну торгівлю».

Міністр повідомив, що сьогодні активно проводиться пошук зовнішніх ринків для реалізації вітчизняного цукру. Зокрема керівництвом Мінагрополітики проведено переговори з країнами, які мають бажання закуповувати український цукор, серед яких - Китай, Афганістан та інші держави Азії.

 

 

версія для друку