українська російська англійська
МЗС з інтересом і надією стежить за розглядом в Європарламенті питання щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
17.11.2011 | 13:53
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Коментар Речника МЗС України щодо голосування у Комітеті у закордонних справах Європейського парламенту проекту Рекомендацій ЄП Раді ЄС, Європейській Комісії та ЄСЗД щодо Угоди про асоціацією між Україною та Європейським Союзом:

«У Міністерстві закордонних справ України із значним інтересом та великими надіями стежать за перебігом розгляду в Європейському парламенті проекту Рекомендацій ЄП Раді ЄС, Європейській Комісії та ЄСЗД щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Після успішного голосування у рамках Комітету з питань міжнародної торгівлі ЄП, що мало місце 14 листопада ц.р. у Страсбурзі, свою позицію висловив Комітет у закордонних справах Європарламенту, погодивши проект Рекомендацій ЄП щодо Угоди про асоціацію. Таким чином, Комітет завершив тривалий процес опрацювання даного документа на рівні профільних структур цієї впливової інституції ЄС.

Своїм рішенням Комітет у закордонних справах Європарламенту підтверджує можливість перспективи парафування Угоди про асоціацію Україна-ЄС до кінця поточного року, переговори щодо якої були завершені на рівні делегацій 11 листопада. У цьому зв’язку вітаємо визнання в ухваленому рішенні важливості європейської перспективи нашої держави, ключовим інструментом досягнення якої, як відзначається у проекті Рекомендацій, вважається Угода про асоціацію між Україною та ЄС.

У Міністерстві закордонних справ України підкреслюють, що після успішного завершення переговорного процесу щодо Угоди між Україною та ЄС практично не існує технічних перепон для переходу на новий етап двосторонніх відносин на засадах політичної асоціації та економічної інтеграції. У цьому зв’язку в Україні покладаються особливі надії на черговий Саміт між Україною та ЄС у Києві 19 грудня ц.р., який має стати ключовою подією у підтвердженні незворотності європейського курсу Української держави.

В Україні з інтересом сприйняли також сигнали проекту Рекомендацій ЄП щодо Угоди про асоціацію з Україною у частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, а також перспектив безвізового режиму між Україною та ЄС. Маємо надію, що висловлена з боку ЄП підтримка невдовзі стане новим реальним здобутком у питанні поступової інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС та забезпечення свободи пересування українських громадян країнами ЄС.

Українська сторона з великою увагою ставиться і до критичних сигналів проекту Рекомендацій ЄП, а також оцінок Європарламенту щодо внутрішньополітичних процесів, які відбуваються в нашій державі. Це диктує логіка як переходу на нові контрактні відносини між Україною та ЄС, так і європейської інтеграції України, що залишається незмінним стратегічним пріоритетом для української влади. Такі питання як реформа судової та виборчої систем, зміцнення демократії та фундаментальних свобод, неупереджене та незалежне судочинство, а також верховенство права, серед іншого, у контексті триваючих кримінальних судових процесів, належать до пріоритетів розвитку України як європейської держави, яка прагне відповідати критеріям майбутнього членства в ЄС.

У МЗС розраховують, що вже до кінця поточного року Європарламент на своєму пленарному засіданні остаточно затвердить Рекомендації ЄП щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, які будуть належним чином враховані євроструктурами та країнами-членами ЄС при остаточному ухваленні тексту цього історичного документа».

 

версія для друку