українська російська англійська
Фонд Східноєвропейського партнерства готовий виділити Україні 1,5 мільярда доларів для реалізації проектів з енергоефективності
17.11.2011 | 16:05
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

«Донори Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля готові залучити на підвищення енергоефективності української економіки близько 1,5 мільярдів доларів США», - про це повідомив 17 листопада на зустрічі з пресою  Голова Держенергоефективності Микола Пашкевич.

Голова Агентства проінформував журналістів, що минулого тижня він взяв участь у засіданні Асамблеї вкладників Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля, яке пройшло у м. Лондон (Великобританія). За словами Миколи Пашкевича в рамках засідань відбулось обговорення та затвердження перших 7 проектів для України з метою їх фінансування, а саме: модернізація системи центрального теплопостачання (м.Тернопіль), інвестиції у енергоефективність підприємств централізованого опалення ТЕЦ у 10 українських муніципалітетах середнього масштабу, модернізація системи центрального теплопостачання (м.Житомир),  модернізація ТЕЦ (м.Львів), модернізація систем водопостачання та стічних вод (м.Миколаїв), реконструкція системи центрального теплопостачання (котельні по вулицях Сошенко та Макарова Теплотрансервіс (м.Рівне), енергоефективний проект (м.Запоріжжя).

«Загальна вартість гранту на проекти складає 31 млн. євро. Першочерговими є проекти з удосконалення систем комунального опалення та проекти, що дають негайний ефект у галузі енергозбереження», - розповів Микола Пашкевич. Він також зауважив, що під час зазначеного засідання ФРН, Канада, Литва висловили бажання долучитись до роботи Фонду. США, у свою чергу, поінформували про готовність надати перший транш у розмірі 1,5 млн. євро.

Довідково

Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та навколишнього середовища був створений в листопаді  2009 року з ініціативи Європейського союзу та Швеції в рамках  конференції донорів Партнерства Е5Р, яка проходила в Стокгольмі.

Донорами Фонду є: Європейський Союз – 40 млн. євро, Швеція –4 млн. євро, Україна – 10 млн. євро, Естонія – 160 тис. євро, Фінляндія –2 млн. євро, Латвія – 50 тис. євро, Ісландія – 56 тис. 842 євро, USAID – млн. 325 тис. євро, Норвегія – 5 млн. євро, Польща – 191тис. 814 євро.

На конференції донорів 2011 року Данія, Естонія, ЕК, Фінляндія, Латвія, Норвегія, Польща, Щвеція, США та Україна підтвердили свої внески. У 2011 Ісландія також виступила із заявою щодо готовності прийняти участь у роботі Фонду.

Метою діяльності Фонду є: гармонізація ефективного надання фінансової допомоги шляхом надання внесків, що не відшкодовуються, такими інституціями як ЄБРР та ін. з метою впровадження та підтримки енергоефективних проектів, проектів щодо захисту навколишнього середовища, результатом яких буде підвищення рівня енергоефективності, зменшення викидів СО2 та ін. парникових газів.

версія для друку