українська російська англійська
Андрій Клюєв: Наступним кроком з дерегуляції економіки буде заміна паперового документообігу на електронний
18.11.2011 | 09:00
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Наступним кроком з дерегуляції економіки та спрощення життя бізнесу та громадян стане поступовий перехід від паперового документообігу на електронний. Про це у коментарі журналістам заявив Перший віце-прем‘єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

У якості прикладу він навів існування в Україні великої кількості реєстрів – від реєстру прав власності на нерухомість до реєстру підприємств. «У спілкуванні з державою представники бізнесу  та окремі громадяни вимушені постійно брати всілякі витяги, довідки тощо. Органи влади повинні мати доступ до всіх цих реєстрів, і чиновник буде сам брати всю інформацію. Людина не повинна витрачати час на ходіння по інстанціях та довжелезні черги. Якщо чиновнику для якоїсь справи буде потрібна паперова виписка, він повинен зайти зі свого комп‘ютера у відповідний реєстр, роздрукувати потрібну інформацію та долучити її до справи», - сказав Андрій Клюєв.

Перший віце-прем‘єр-міністр підкреслив, що таке доручення поставив Президент України, тому розробка відповідної законодавчої -  серед урядових пріоритетів.

За його словами, це стосується і процедур започаткування та закриття бізнесу. Коментуючи ухвалення 16 листопада Кабінетом Міністрів модельного статуту для товариств з обмеженою відповідальністю, Андрій Клюєв повідомив, що це найбільш розповсюджена форма реєстрації юридичних осіб. За даними Єдиного державного реєстру підприємств та організацій, ТОВ становлять 36% від загальної кількості суб‘єктів господарювання.

«Модельний статут дасть змогу спростити процедуру утворення нового підприємства. Якщо цей, скажімо так, рамковий статут підходить засновникам нового бізнесу, вони зможуть прийняти його як власний установчий документ. Це практика законодавства європейських країн», - заявив Перший віце-прем‘єр-міністр України. За його словами, модельний статут  розроблявся робочою групою, до якої Мінекономрозвитку залучалися провідні незалежні юристи, а сам документ проходив обговорення в комітеті корпоративного права Асоціації юристів України.

Андрій Клюєв також повідомив, що модельні статути для інших організаційних форм підприємницької діяльності будуть доопрацьовуватися на основі пропозицій незалежних експертів та представників бізнесу.

 

версія для друку