українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Інваліди зможуть індивідуально замовляти засоби реабілітації
18.11.2011 | 14:27
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики

Технічні та інші засоби реабілітації, які потрібні інвалідам, будуть надаватися з урахуванням індивідуальних потреб кожної людини. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, представляючи у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до статті 26 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» (щодо забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, виготовленими за індивідуальним замовленням). Закон був ухвалений 270 голосами.

 Сергій Тігіпко наголосив, що в умовах чинного законодавства інвалід не має права самостійно обрати собі, наприклад, візок та його виробника, оскільки їх закуповують на тендерах на основі узагальнених пропозицій інвалідів. «Виходить так, що людина користується одним візком, а в результаті тендеру їй нададуть не такий самий візок, а аналог, який може бути значно гірший за технічними характеристиками, мати гіршу якість. Але за рахунок більш прийнятної ціни цей виріб виграв тендер», - пояснив урядовець.

За словами Віце-прем’єра, новий закон, розроблений Міністерством соціальної політики, кардинально змінює цю ситуацію і дозволяє не лише підвищити ефективність державної допомоги інвалідам, але й уникнути   корупції при проведенні тендерних процедур.  «Інваліди будуть забезпечуватися засобами реабілітації за індивідуальною заявкою, а держава буде надавати грошову допомогу на придбання цих засобів, перераховуючи кошти підприємствам, які виконали заявки інвалідів», - наголосив Віце-прем’єр.

Сергій Тігіпко також підкреслив, що Уряд постійно збільшує видатки на забезпечення інвалідів засобами реабілітації. «У проекті бюджету на 2012 рік видатки на ці засоби збільшені на 43% - до 516,9 млн. гривень», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

„Міністерство соціальної політики зробило надзвичайно важливий крок на шляху радикального реформування системи державної підтримки інвалідів. Наступні заходи будуть спрямовані на подальше посилення адресної підтримки громадян”, - підкреслив Сергій Тігіпко.

 

 

версія для друку