українська російська англійська
На виконання доручення Прем'єр-міністра Держспоживстандарт провів експертизу м'ясо-молочної продукції
21.11.2011 | 15:33
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Миколи Азарова Державна інспекція з питань захисту прав споживачів провела лабораторні дослідження якості м’ясо-молочної продукції, яку отримують споживачі.

Як повідомив на брифінгу голова Державної інспекції з питань захисту прав споживачів Сергій Орєхов, за результатами лабораторних досліджень встановлено, що м’ясна продукція, яка була відібрана для проведення експертизи (а це декілька видів вареної ковбаси вищого ґатунку), не відповідає державним стандартам. «Після лабораторних досліджень у всіх випадках виявлено невідповідність стандартам, зокрема виявлено вміст барвників, сої, перевищення рівня вологи. У нашому випадку можна сказати, що це обман споживачів», - підкреслив голова Держспоживстандарту, додавши, що матеріали перевірок також будуть передані до правоохоронних органів.

За словами Сергія Орєхова, послаблення контролю за якістю продукції на вітчизняному споживчому ринку відбулося і через відсутність державного фінансування на здійснення лабораторних досліджень щодо якості продукції. Він повідомив, що у жовтні поточного року вперше за останні роки на лабораторні дослідження виділено з державного бюджету 1,7 млн. грн., а в держбюджеті 2012 року передбачено 24 млн. грн., що, за його словами, дозволить Держспоживстандарту активізувати роботу із захисту прав споживачів, здійснюючи контроль за ринком та виявляючи недобросовісних виробників. «Сьогодні з боку Уряду та Президента ведеться велика робота для того, щоб ринок був цілком контрольований, щоб якість продукції, яка поступає на ринок для наших споживачів, відповідала стандартам», - прокоментував Сергій Орєхов урядові рішення.

Крім того, за його словами, Державна інспекція з питань захисту прав споживачів розробила програму, яка до кінця місяця почне працювати: «Всі порушники, починаючи від виробників і закінчуючи реалізаторами, будуть «вивішені» на нашому сайті – це свого роду «чорний список», щоб споживачі знали, бачили недобросовісних виробників та реалізаторів, у тому числі».

 

версія для друку