українська російська англійська
Залізничники зекономили енергоресурсів на 82 млн. грн.
22.11.2011 | 09:35
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

За 9 місяців 2011 року від впровадження енергозберігаючих заходів українськими залізницями зекономлено 5,1 тис. тонн дизельного палива, 29,6 млн кВт/год., 914 м3 природного газу, 775 тонн вугілля, 917 Гкал теплової енергії. Загальна вартість зекономлених енергоресурсів склала 82,3 млн. грн.

Такі дані були озвучені під час наради з головами оперативних штабів залізниць з енергозбереження, що відбулася 15 листопада 2011 року під головуванням першого заступника Генерального директора Укрзалізниці Миколи Сергієнка.

Фахівці різних господарств залізниць обговорили поточну ситуацію з енергозбереженням та плани на подальше, визначили ресурси економії палива. Серед них: зменшення кількості неграфікових зупинок поїздів, витрат на нетягові потреби, а також більш раціональне використання локомотивів та іншої техніки.

Поміж конкретних заходів, що були розглянуті, зокрема, плани з відновлення схем рекуперації електроенергії на 24 електровозах ВЛ8 та ДЕ1 на Донецькій залізниці.

Крім того, йшлося про необхідність більш активно впроваджувати рекомендації фахівців, висловлені за результатами енергоаудитів. У першу чергу, буде приділено увагу проектам з малими термінами окупності – заміні старого котельного обладнання, заміна електроламп на залізничних об’єктах на енергозберігаючі, удосконалення організації руху поїздів з метою енергозбереження тощо.

 

версія для друку