українська російська англійська
Уряд вимагає цивілізованого і гуманного вирішення проблеми безпритульних тварин
22.11.2011 | 17:56
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

 

Прем’єр-Міністр України Микола Азаров доручив Міністерству внутрішніх справ посилити контроль та жорстко припиняти випадки знущань над тваринами. Глава Уряду вимагає застосовувати всі можливі правові механізми як для профілактики, так і для покарання осіб, причетних до жорстокого поводження  з тваринами.

Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Голова Уряду доручив провести серйозну інвентаризацію проблеми безпритульних тварин в усіх містах, селах і селищах. Міністерство також має запровадити в дію план створення належних  умов утримання безпритульних тварин у спеціалізованих закладах та забезпечення превентивних заходів щодо безконтрольного збільшення кількості тварин. 

Фахівці профільних відомств повинні надати Уряду пропозиції щодо подальшої гуманізації роботи комунальних і санітарно-ветеринарних служб, до компетенції яких належить вирішення зазначеної проблеми. 

Також Прем’єр-Міністр Микола Азаров доручив керівникам відповідних центральних органів виконавчої влади та головам обласних державних адміністрацій провести консультації з громадськістю щодо вирішення цієї проблеми, вивчити і використати міжнародний досвід з вирішення проблеми безпритульних тварин, залучити до роботи волонтерів та міжнародні  профільні організації.

Нагадаємо, що Міністерство екології та природних ресурсів України вже готує зміни до законодавства у сфері поводження з безпритульними тваринами,  при розробці яких враховано напрацювання міжнародної спільноти. Відповідальність за порушення законодавства у цій сфері стане більш жорсткою.

У свою чергу Мінприроди ініційовано розробку загальнонаціональної програми будівництва у найбільших містах країни сучасних притулків для собак. Проект будівництва таких закладів за європейським зразком буде реалізовуватися спільно з місцевою владою та громадськими екологічними організаціями. Мінприроди звернулося до міськрад обласних центрів з проханням виділити землю під будівництво притулків для собак та висловило готовність розглядати питання фінансування такого будівництва. Зокрема, міська рада Чернігова вже прийняла рішення про виділення землі під забудову. Наразі триває розробка проекту будівництва. Відповідний проект  буде реалізовано і в Києві.

На сьогодні Мінприроди запроваджено механізм реагування на сигнали екологічних організацій щодо жорстокого поводження з безпритульними тваринами, всі такі сигнали ретельно перевіряються. Зокрема, правоохоронці викрили хлопця, який знущався над тваринами. Інформація про нелюда, який знущався над тваринами у жорстокій формі та викладав свої «роботи» до однієї з соціальних мереж, з’явилася в Інтернеті. При її перевірці працівники столичної міліції вирахували 19-річного місцевого жителя, який підозрюється у  причетності до цих злодіянь. Усі зібрані по цій справі матеріали передані до прокуратури. Стосовно зловмисника порушено кримінальну справу за ст. 299 «Жорстоке поводження з тваринами» Кримінального кодексу України.

З початку року в Україні правоохоронцями порушено 19 кримінальних справ, відносно подібних злодіянь, по дев’ятьох з них винесені судові рішення.

 

версія для друку