українська російська англійська
Україна та Бразилія за стратегічне партнерство у науковій, космічній та військовій сферах
22.11.2011 | 18:03
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна та Бразилія виступають за поглиблення стратегічного партнерства, а також активізацію співпраці у науковій, космічній та військовій сферах. Про це йшлося на зустрічі Прем’єр-міністра Миколи Азарова з Міністром науки, технологій та інновацій Федеративної Республіки Бризилія Алуізіо Меркаданте.

Микола Азаров висловив переконання у важливості розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Бразилією у різних напрямках.  «Ми розглядаємо Бразилію як дуже серйозного партнера. Наша взаємна робота сприятиме розвитку як України, так і Бразилії. А ми, державні діячі, повинні все для цього робити», - зазначив він.

При цьому Глава Уряду наголосив на великих можливостях співпраці у космічній галузі, в якій Україна є перспективним партнером, оскільки володіє науковими розробками та технологіями, а також практичними здобутками. За словами Миколи Азарова, реалізація спільного високотехнологічного проекту «Циклон-4» є тому підтвердженням. «Ми надаємо великого значення цьому проекту… По суті, у світовій практиці – це один з небагатьох проектів, який приведе до створення у вашій країні космодрому», - сказав Микола Азаров, наголосивши, що Уряд значною мірою підтримує розвиток космічних технологій, відзначивши при цьому, що саме ракетоносіями українського виробництва продовжує запускатися значна кількість супутників.

Водночас Прем’єр-міністр підкреслив, що для забезпечення розвитку космічної галузі необхідна велика кількість спеціалістів, запропонувавши бразильцям навчатися в українських вузах, які готують відповідних фахівців. Крім того, Микола Азаров звернув увагу свого співбесідника на можливість бразильців отримати знання в Україні у сфері ІТ-технологій. «Це високий рівень підготовки спеціалістів. Підтвердженням тому є те, що наші люди працюють у провідних фірмах світу», - зауважив він, додавши, що Україна та Бразилія можуть взаємодіяти у цілому ряді напрямків науки і техніки, в яких Україна має хороші досягнення.

Своєю чергою Міністр науки, технологій та інновацій Федеративної Республіки Бризилія Алуізіо Меркаданте співпрацю у космічній галузі між країнами назвав стратегічною та висловив зацікавленість щодо укладення відповідних договорів на 20-30 років з можливістю залучення приватного сектору. Зокрема, він відзначив перспективність двосторонньої співпраці в реалізації проекту «Циклон-4». «Ми визначили хронограму, за якою ракета має злетіти 15 листопада 2013 року. Це буде національне свято нашої Республіки. У цей час у Бразилії буде також відбуватися світовий конгрес науковців. І таким чином було би створено гарну картину стратегічного партнерства з Україною», - наголосив Міністр.

Крім того, за його словами, Бразилія зацікавлена у підготовці кадрів у галузях високих технологій та інженерній, зокрема за програмою «Навчання без кордонів». 

Алуізіо Меркаданте також підкреслив, що Бразилія готова розвивати співробітництво у галузі військової промисловості з можливістю  налагодження спільного виробництва: «Україна володіє високими технологіями і багатою історією у галузі оборони, і це партнер, який дає нам впевненість на довгий термін».

 

версія для друку