українська російська англійська
Уряд підтримав зміни до конкурентного законодавства щодо забезпечення доказів у справах
25.11.2011 | 10:09
Прес-служба Антимонопольного комітету

Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист економічної конкуренції» щодо забезпечення доказів у справах, що розглядаються органами Антимонопольного комітету України».

Так, розроблений Комітетом проект передбачає врегулювання порядку реалізації органами та посадовими особами системи органів Комітету повноважень, передбачених Законом України «Про Антимонопольний комітет України». Його основною метою є створення належних процесуальних засад забезпечення доказів у справах про порушення конкурентного законодавства.

Йдеться, зокрема, про врегулювання процедури отримання інформації та збору доказів у справах, що розглядаються Комітетом, про конкретизацію прав та обов’язків осіб, що беруть участь у таких справах, та інших осіб у відносинах з конкурентним органом. Крім того, документ регламентує порядок проведення експертизи, необхідної для роз’яснення питань, що виникають під час розгляду справи, права та обов’язки експерта, порядок відшкодування витрат, пов’язаних з її проведенням тощо.

«Безперешкодний доступ до приміщень підприємств, чіткий порядок отримання пояснень, примусове вилучення доказів, залучення працівників міліції до проведення перевірок – не забаганка Антимонопольного комітету України, а вимога часу, норма, що діє у всьому світі. Запропоновані зміни сприятимуть прозорості та підвищенню ефективності органів Комітету щодо захисту конкуренції та інтересів українських громадян», – зауважив Голова Комітету Василь Цушко.

версія для друку