українська російська англійська
У Бейруті відкрито перший українсько-ліванський бізнес-форум
25.11.2011 | 14:24
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

25 листопада у рамках другого засідання українсько-ліванської комісії з торговельно-економічного співробітництва співголови цього двостороннього органу Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк та Міністр економіки і торгівлі Лівану Ніколя Нахас відкрили перший українсько-ліванський бізнес-форум.

«Це непересічна подія в наших торговельно-економічних відносинах означає, що етап знайомства закінчено і розпочинаються конкретні дії. Свідченням взаємної зацікавленості сторін у конструктивному співробітництві є досить численна делегація українських ділових кіл. Основним завданням на перспективу, за ради вирішення якого ми зустрілися у цієї залі, є збільшення двостороннього товарообігу та інвестицій в економіку наших країн», – сказав відкриваючи захід Анатолій Близнюк.

За його словами, Ліванська Республіка була і залишається для України надійним торговельним партнером. Ліванський ринок залишається перспективним для української продукції та є «воротами» до країн Близького Сходу, про що яскраво свідчить динаміка зростання зовнішньоекономічних показників за останні роки. На переконання керівника Мінрегіону, ця зустріч дозволить представникам бізнесу обох країн визначити сфери взаємних інтересів і обговорити перспективи майбутньої співпраці. У цьому бізнесменам мають суттєво допомогти налагодити взаємовигідне співробітництво рішення, напрацьовані комісією.

«Бізнес-форум – це добрий шанс започаткувати нові та розвинути існуючі контакти, рекомендувати Комісії визначити перспективні напрями, над якими ми будемо працювати до наступного спільного засідання. Впевнений, що за результатами роботи українські та ліванські ділові кола знайдуть нові перспективні напрями співробітництва, суттєво розширять коло взаємних інтересів та значно інтенсивніше розвиватимуть вже існуючі проекти», – наголосив Анатолій Близнюк.

Довідково:

Обсяг товарообігу між Україною та Ліваном постійно зростає та за 10 місяців поточного року уже перевищив 1 млрд. дол. США, що у півтора рази більше за показники аналогічного періоду минулого року. Більше 95% українського експорту складає продукція чорної металургії та зернових. Близькосхідна країна з 4-мільйонним населенням інвестувала в економіку України близько 20 млн. дол., з яких понад 11 млн. дол.у сфери сільського та лісового господарства.

Перше засідання Міжурядової українсько-ліванської комісії з торговельно-економічного співробітництва відбулося 29-30 листопада 2010 року у Києві. У рамках його проведення Міністр економіки і торгівлі Лівану, співголова Комісії М.Сафаді зустрівся з Прем’єр-міністром України М.Азаровим, Міністром закордонних справ України К.Грищенком та Міністром економіки України, співголовою Комісії В.Цушком. Тоді перспективними напрямами для взаємовигідної співпраці були визначені енергетика, сільське господарство, транспорт, водне господарство, фармацевтика, банківська та інвестиційна сфера, туризм. Зокрема, сторони висловили думку, що позитивного результату можна досягти шляхом поєднання промислових і аграрних потужностей України з фінансовими та сервісними можливостями Лівану. Україна також висловила готовність сприяти у вступі Лівану до СОТ.

 

версія для друку