українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Співробітництво зі Швецією дозволить підвищити ефективність змін у соціальній сфері
25.11.2011 | 15:43
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра - Міністрa соціальної політики

Пенсійна система Швеції зберегла стабільність навіть під час кризи, а тому механізми захисту інтересів шведських пенсіонерів є дуже цікавим для України. Про це заявив сьогодні Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час зустрічі з Міністром соціального забезпечення Швеції У.Крістерссоном.

Сторони обмінялися досвідом проведення реформ у системі соціального захисту, зокрема, втілення пенсійної реформи, запровадження її другого рівня, та протистояння викликам, які супроводжують цей процес. Зокрема, йшлося про те, що у Швеції 90 відсотків пенсіонерів охоплені першим рівнем пенсійної системи. На цьому рівні  пенсія людини  залежить від отриманих нею доходів під час трудового стажу. Крім того, шведські пенсіонери отримують виплати за рахунок  індивідуальних внесків  до пенсійних фондів, яких у Швеції налічується близько 800.

Під час зустрічі сторони домовилися  про розширення співпраці між експертами відомств двох країн.  

На сьогодні також заплановані  зустрічі Сергія Тігіпка з Державним секретарем Міністра зайнятості Швеції Б.Кашефі, Державним секретарем Міністра торгівлі Швеції Г.Оомом, Генеральним директором Шведського агентства з боротьби з економічними злочинами Е.Хоканссон Фройелін, Генеральним директором Національного податкового агентства І Ханссоном, відвідання Шведської торговельної ради та зустріч з представниками провідних шведських компаній.

 

 

версія для друку