українська російська англійська
Громадські ради і органи виконавчої влади мають працювати у партнерстві
28.11.2011 | 09:48
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Органи виконавчої влади мають бачити в «обличчі» громадських рад своїх партнерів у вирішенні важливих соціально-економічних питань, донесенні до громадян важливості прийняття тих чи інших рішень, а не «додаткове навантаження» – така теза була головною під час круглого столу «Як підвищити ефективність консультацій з громадськістю? Роль громадських рад», що відбувся 17 листопада в рамках ІV Національного ярмарку інституційного розвитку.

Участь у круглому столі, організованому Ресурсним центром ГУРТ та Секретаріатом Кабінету Міністрів, взяли представники громадських рад, громадських організацій та органів виконавчої влади.

Учасникам круглого столу було запропоновано висловити свої думки щодо проблемних питань у проведенні органами виконавчої влади консультацій з громадськістю, ролі і можливостей громадських рад у підвищенні ефективності консультацій з громадськістю, а також поділитися прикладами успішного досвіду співпраці громадських рад з органами виконавчої влади при проведенні консультацій з громадськістю.

Більшість учасників круглого столу акцентували увагу на необхідності навчання основним принципам проведення консультацій з громадськістю як державних службовців, так і членів громадських рад.

Так, основними проблемами у проведенні консультацій з громадськістю, на думку голови громадської ради при Херсонській облдержадміністрації Лариси Польської, є незнання державними службовцями відповідної нормативної бази та, як наслідок, її недотримання.

Володимир Кіпень, голова громадської ради при Донецькій облдержадміністрації, серед інших проблемних питань наголосив на недосконалості Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 3 листопада 2010 р. № 996. У зв’язку з цим Наталією Окшею, заступником директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідуючої відділом Секретаріату Кабінету Міністрів, було запропоновано представникам громадських рад підготувати протягом місяця пропозиції щодо внесення змін до зазначеного Порядку.

Голова громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів Антоніна Єришева звернулась до своїх колег з пропозицією налагодження співпраці між громадськими радами під час опрацювання питань, що знаходяться на перетині різних галузей соціально-економічного розвитку, зокрема охорона навколишнього природного середовища, охорона здоров’я тощо.

Директор департаменту «Суспільна експертиза» Ресурсного центру ГУРТ Тарас Боярчук запропонував учасникам круглого столу використовувати інформаційні та комунікаційні можливості порталу www.gurt.org.ua при проведенні консультацій з громадськістю та під час проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади.

На завершення круглого столу Наталія Окша нагадала, що органи виконавчої влади повинні розпочати процес підготовки орієнтовних планів проведення консультацій з громадськістю на 2012 рік та запропонувала громадським радам активно підключитися до цього процесу. Крім того, Наталія Окша запропонувала представникам громадських рад оцінити рівень взаємодії громадських рад з органами виконавчої влади, при яких вони діють, та надати відповідну інформацію Секретаріатові Кабінету Міністрів для врахування під час аналізу роботи органів виконавчої влади з громадськістю.

IV Ярмарок інституційного розвитку проводився у рамках проекту «Інвестуймо в інституційну спроможність громадянського суспільства», що реалізується Ресурсним центром ГУРТ у межах проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER, що фінансується Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID) та здійснюється Pact Inc.

 

версія для друку