українська російська англійська
Мінінфраструктури боротиметься з нелегальними автоперевізниками у Києві
28.11.2011 | 12:44
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Мінінфраструктури працює над усуненням з ринку низки столичних нелегальних автоперевізників, які надають послуги з перевезень пасажирів зі «стихійних зупинок» - не передбачених розкладами руху, що є грубим порушенням вимог законодавства про автомобільний транспорт.

З приводу ситуації, що склалася на ринку пасажирських перевезень у столиці, у Міністерстві інфраструктури України під головуванням директора Департаменту автомобільного транспорту Дмитра Петухова відбулась робоча нарада. Участь у ній також взяло керівництво Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Департаменту правового забезпечення та Департаменту безпеки Мінінфраструктури, ДП «Київпассервіс»,  ДП  «Центр Автоінформ».

У результаті вирішено створити спільну міжвідомчу комісію (робочу групу), до складу якої увійдуть представники прокуратури, МВС (ДАІ, УБЕП), податкової служби, Головавтотрансінспекції, КМДА, громадських організацій, ДП «Київпассервіс», ДП «Автоінформ».

Фахівцями буде розроблено план-графік заходів та перевірок стосовно легалізації нелегальних перевізників, що здійснюють відправлення автобусів зі «стихійних місць» у Києві. «Київпассервіс» у свою чергу напрацює заходи щодо залучення цих перевізників до співпраці (відправлення їх транспортних засобів з автостанцій, а за необхідності - підвезення пасажирів від «стихійних місць» до АС ДП «Київпассервіс»).

Начальник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Юрій Майборода підтримав створення спільної міжвідомчої комісії та запропонував вирішувати порушене питання по кожній автостанції окремо. Зокрема, на території автовокзалу «Київ» - встановити додаткові пости ДАІ, які контролюватимуть ситуацію з нелегальними перевізниками; на автостанції «Дачна» створити два диспетчерські пункти та зупинки для посадки/висадки пасажирів біля станції метро «Святошин» та «Академмістечко»; на автостанції «Дарниця» - підвищити контроль за нелегальними перевізниками зі сторони правоохоронних органів на території поблизу метро «Чернігівська» та «Лісова».

Зазначимо, зараз нелегальними перевізниками з прилеглих територій автовокзалу «Київ» і автостанцій ДП «Київпассервіс», а також поблизу станцій метро: «Житомирська», «Святошин», «Чернігівська», «Лісова», «Харківська», «Либідська», «Нивки», «Палац культури – Україна», «Деміївська», «Васильківська» здійснюється близько тисячі відправлень автобусів щоденно. Це завдає значних матеріальних збитків державі та офіційним перевізникам, а також автостанціям і автовокзалам Києва.

Такі суб’єкти господарювання не здійснюють перевезення пільгових категорій пасажирів, а також не видають пасажирам квитки за проїзд, тим самим ухиляючись від прозорості оподаткування, та не проводять обов’язкове страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті.

 

версія для друку